مدیرکل انتقال خون گیلان: گیلان پیشرو در اهدای پلاسمای خون برای بهبود بیماران کرونایی

همای گیلان:بابک پاکدل با تبریک روز ملی اهدا و انتقال خون اظهار کرد: پرسنل انتقال خون در کل کشور فراتر از یک حرفه به آن نگاه کرده و اهداکنندگان خون و پلاکت که فراتر از یک مسؤولیت اجتماعی به آن وفادار بوده و برای انسان تلاش می‌کنند.

وی با اشاره به نقش اهدای خون در کنترل بسیاری از بیماری‌ها گفت: در طی این چند سال شاهد توسعه در طب انتقال خون بودیم و پزشکان در سراسر دنیا به رشد و توسعه در حوزه انتقال خون کمک کردند و این روند ادامه دارد زیرا با وجود اینکه اینکه علم پزشکی با پیشرفت‌های خوبی همراه بوده اما هنوز خون مصنوعی ساخته نشده است.

مدیرکل سازمان انتقال خون استان گیلان با اذعان به اینکه با اهدای هر بار خون جان سه انسان نجات پیدا می‌کند، افزود: اهدای خون یکی از کارهای خیر و انسان دوستانه و سرشار از خاطرات و‌ ناگفته‌ها است.

پاکدل نیاز کشور به خون را یک نیاز همیشگی دانست و تصریح کرد: در بسیاری از فراخوان‌های سازمان انتقال خون چه به‌صورت کشوری و چه به‌صورت استانی مردم موجی از همدلی را به جهانیان نشان دادند اما نیاز به خون و فرآورده‌های خونی همیشگی است و برای تأمین خون و فرآورده‌های بیماران خاص و جراحی‌ها مستلزم نگاه آحاد ویژه مردم هستیم.

وی‌ با اشاره به آخرین وضعیت اهدای پلاسما توسط بهبودیافتگان کرونایی در استان گیلان بیان کرد: گیلان یکی از استان‌های پیشرو در اهدای پلاسمای خون است و بیماران کرونایی یک ماه پس از بهبودی و‌ از طریق فراخوان‌های داده‌شده به سازمان انتقال خون می‌آیند و با اهدای پلاسما به بهبود بیماران کرونایی در کشور کمک می‌کنند.

با کانال همای خبر همراه باشید.http://@homaygilanir

About مدیر خبر1

Check Also

شهرداراملش درمراسم تجلیل از خبرنگاران: علیرغم تشکیل جلسات متعدد ،صورتجلسات فراوان وتشکیل کمیته ها، هنوز مشکل زباله حل نشده است

اختصاصی همای گیلان:مراسم تجلیل از خبرنگاران با حضورشهرداراملش ،چهار نفر از اعضای شورای شهروجمعی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.