فرماندار سیاهکل مطرح کرد ؛ برای امر توسعه اشتغال در روستاها باید از ظرفیت و پتانسیل در همان روستا به درستی بهره مند شد.

همای گیلان:جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان سیاهکل با دستور کار بررسی عملکرد دستگاه های اجرایی و بانک های شهرستان در خصوص پرداخت تسهیلات بنگاه های آسیب دیده از بیماری کرونا با حضور اعضای این کارگروه و به ریاست محمود صوفی فرماندار شهرستان سیاهکل برگزار شد.

در این جلسه پس از ارائه گزارش عملکرد توسط اعضای کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری ، راهکارهای مناسب جهت تسهیل و تسریع در پرداخت تسهیلات به متقاضیان ارائه شد.

محمود صوفی فرماندار سیاهکل در این کارگروه ضمن تاکید بر برگزاری منظم جلساتی که به افزایش سرمایه گذاری که به تبع آن ایجاد اشتغال در شهرستان منجر می شود ، اظهار داشت : جلسات کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان باید بصورت منظم برگزار شود و با مصوبات کاربردی ، در جهت تامین نیازهای اقتصادی شهرستان و جذب سرمایه گذار برای توسعه و پیشرفت منطقه نقش اساسی ایفا نمایند .

وی در ادامه با بیان اینکه برای توسعه اشتغال روستایی ، طرح های اشتغالزایی متناسب با شرایط و ظرفیت هر روستا باید با برنامه ریزی درست تبیین شود ، افزود : با توجه به حضور مجموعه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و بنیاد برکت برای اجرای طرح های اشتغالزایی لازم است قبل از هرگونه برنامه ریزی برای اجرا ، با هماهنگی بخشداران و دهیاران ، ظرفیت و پتانسیل روستاها شناسایی و قبل از اجرای این طرح همه جوانب امر بررسی شود تا طرحی که موجب رونق اشتغال در روستا می شود و برای آن روستا مفید است ، اجرایی شود.

ایشان افزودند : توسعه و پیشرفت زمانی به وجود خواهد آمد که زیربناها و زیرساخت ها نیز توسعه پیدا کند و برای امر توسعه اشتغال در روستاها باید از ظرفیت و پتانسیل در همان روستا به درستی بهره مند شد و انتظار داریم که مطالب و امور انجام گرفته توسط دستگاه های مسئول در بحث اشتغال و سرمایه گذاری به صورت کارشناسی و توسعه محور همراه با تبیین طرح اشتغالزایی در روستاها باشد .

قابل ذکر است فرماندار سیاهکل در ابتدای این جلسه از تلاش و خدمات لیلا صمدی بخشدار مرکزی سیاهکل که با حکم دکتر زارع استاندار محترم گیلان به عنوان بخشدار مرکزی شهرستان ماسال منصوب شده است تقدیر و تشکرنموده و برای ایشان در سمت جدید و خدمت به مردم آرزوی موفقیت نمودند.

در ادامه بنا بر گزارش اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی سیاهکل تا روز سه شنبه ۲۱ مرداد تعداد ۲۶۱ پرونده برای متقاضیان مشمول دریافت وام مشاغل آسیب دیده از بیماری کرونا با تعداد اشتغال ۴۹۷ نفر تشکیل و در سامانه کارا ثبت نام کرده اند که تاکنون به ۱۰۲طرح با اشتغال ۱۳۴ نفر مبلغ یک میلیارد و یکصد و هفتادوچهار میلیون تومان تسهیلات به این متقاضیان پرداخت شده است .

طبق گزارش اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان ، در این بخش نیز برای متقاضیان دریافت تسهیلات مشاغل آسیب دیده از بیماری کرونا تعداد ۷۱ پرونده با اشتغال ۱۱۷ نفر تشکیل شده است که مبلغ پانصد و بیست و چهار میلیون تومان برای تعداد ۲۳ پرونده با اشتغال ۴۹ نفر، تاکنون تسهیلات پرداخت شده است.

قابل ذکر است بنا بر گزارش مدیر کمیته امداد سیاهکل در سال ۹۸ اعتبار تبصره ۱۶ تخصیصی به کمیته امداد سیاهکل مبلغ چهار میلیارد تومان بود که به طور کامل جذب گردید.
همچنین مجموع اعتبارات اشتغال پایدار روستایی به کمیته امداد امام ( ره ) سیاهکل مبلغ ۲ میلیارد تومان بود که با توجه به عملکرد مثبت کمیته امداد سیاهکل ، مبلغ سه میلیارد تومان جذب شد که ۱۵۰ درصد رشد داشته است.
در بخش تسهیلات به آسیب دیدگان از بیماری کرونا ، مبلغ ۱۱۰ میلیون تومان در قالب وام های کارگشایی به افراد آسیب دیده از بیماری کرونا به تعداد ۲۲ نفر با سرانه پنج میلیون تومان پرداخت شد.

با کانال همای خبر همراه باشید.http://@homaygilanir

About مدیر خبر1

Check Also

سید محمد احمدی شهردار رشت شد

همای گیلان: در جلسه عادی شورای شهر که جهت انتخاب شهردار جدید رشت تشکیل شده بود، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.