مسکن مهر علی رضا مددی مژدهی مدیرعامل تعاونی مسکن مهر و بازرس اتحادیه مسکن مهر رشت

اختصاصی همای گیلان:مسکن مهر رشت از لحاظ جغرافیایی (نزدیکی به مراکز شهری) و از نظر معماری شهری زیباترین و بهترین جانمایی را در کل کشور داراست.

البته لازم به ذکر است این شهرک که به صورت تعاونیهای مجزا شکل گیری و ساخته شده است و مشارکت مردمی و مدیریت جمعی با کمک مدیران تعاونی که از بطن همین گروه های مردمی شکل گرفته اند این ساختار زیبا را به وجود آوردند و در واقع مردم جهت رسیدن به هدف از میان خود مدیرعامل انتخاب کرده و با آموزش‌های لازم توسط اداره تعاون توانستند به نحو احسن در این کار مشارکتی پیروز شوند. مسکن مهر رشت متشکل از ۱۰۶ تعاونی در سه قسمت آزاد، کارگری، کارمندی از سال ۸۶ پی ریزی شده است و در اقدام بعدی، تعاونی به صورت گروه به گروه اقدام به انعقاد قرارداد با پیمانکاران نمودند تا از این اجماع بتوانند هزینه‌ها را کاهش دهند که به حمدا… موفق نیز بوده اند.

در شروع فعالیت مسکن مهر رشت از سال ۸۶ تعاونی ها شروع به ثبت تعاونی و عضو‌پذیری نمودند و سال ۸۸ پس از واگذاری قطعات سایت مسکن مهر و پس از انعقاد قرارداد با پیمانکاران شروع به ساخت واحدها نمودند که تمامی این مراحل با نظارت ادارات تعاون و راه و شهرسازی بوده که مدیران تعاونی نقش بسیار مهمی در راستای ارتباط با اعضا و جمع‌آوری نقدینگی و کارهای اداری اعم از دریافت پروانه ساختمانی و قرارداد با بانک عامل و قرارداد با مشاورین ناظر و پیمانکاران داشتند و به نوعی با جلب اعتماد مردم توانستند این مجموعه را به نحو احسن مدیریت نمایند. مدیریت‌ساخت، قراردادها، جلب اعتماد مردم، و تصمیمات قانونی، حداقل فعالیت تعاونی‌ها بوده است.

با کانال همای خبر همراه باشید.http://@homaygilanir

About مدیر خبر1

Check Also

اعتماد به نسل جوان ، در گذر زمان/فرشاد حسینی فر

اختصاصی همای گیلان:مو و محاسن سپیدکرده های امروز ، فرقی نمیکند که پر آوازه باشند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.