سرپرست شهرداری رشت؛ شهرداری رشت برای اداره خوب شهر در شرایط بحران به ۱۲۰ دستگاه آماده به کار نیاز دارد

همای گیلان:ناصر عطایی سرپرست شهرداری رشت در جلسه ستاد بحران شهرستان رشت که صبح امروز شنبه ۱۹ مهرماه در فرمانداری شهرستان رشت برگزار شد، حضور یافت.

 عطایی در این جلسه اظهار کرد: نزولات جوی نعمت الهی هستند که به دلایل مختلف از جمله‌عدم تاب آوری شهرها تبدیل به بحران می‌شوند.

وی تصریح کرد: عمده‌ترین نقاط ضعف در مدیریت بحران‌عدم هماهنگی و هم گرایی بین دستگاهی است و باید تفکر جزیره‌ای را کنار بگذاریم.

سرپرست شهرداری رشت اضافه کرد: کمبود امکانات، فرسودگی ماشین آلات و محدودیت منابع مالی از مواردی است که هنگام نزولات جوی باعث بروز مشکلات می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در سنوات گذشته سازمان خدمات موتوری مسئولیت نگهداری و تامین ماشین آلات شهرداری را برعهده داشت، مطرح کرد: انحلال سازمان خدمات موتوری مشکلات شهرداری را مضاعف کرد.

 عطایی در ادامه پیشنهاد داد: استفاده از ظرفیت ماده ۱۵ قانون مدیریت بحران و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی کمک خوبی خواهد بود.

سرپرست شهرداری رشت با اشاره به اینکه شهرداری رشت برای اداره خوب شهر در شرایط بحران به ۱۲۰ دستگاه آماده به کار نیاز دارد، بیان کرد: در حال آماده‌سازی ۴۰ دستگاه هستیم و بیش از ۷۰ دستگاه نیز می‌بایست اجاره و یا از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنیم.

 عطایی اذعان داشت: محدودیت منابع مالی در شرایط بحران مشکلات را مضاعف می‌کند و باید پیش از شرایط بحران منابع مالی لازم پیش بینی شود.

سرپرست شهرداری رشت خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌کنم در برنامه کلان مدیریت شهری شهرستان‌های معین مشخص شوند.

با کانال همای خبرهمراه باشید.http://@homaygilanir

About مدیر خبر1

Check Also

برای حدود ۱۹ هزار خانوار خمامی ؛ طرح غربالگری منزل به منزل کرونا اجرا می‌شود

بخشدار خمام از اجرای طرح غربالگری منزل به منزل بیماری کرونا در خمام خبر داد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.