دادستان مرکز استان گیلان خبر داد؛ کالای اساسی معطل مانده در گمرک انزلی با پیگیری دستگاه قضایی ترخیص شد

سیدمهدی فلاح میری گفت: با دستور رئیس کل محترم دادگستری گیلان و پیگیری انجام شده در دستگاه قضایی بخش اعظمی از کالای اساسی معطل مانده در گمرک انزلی ترخیص شده و یا در حال ترخیص است.

همای گیلان/سیدمهدی فلاح میری دادستان مرکز استان گیلان در بازدید از گمرک انزلی با اشاره به فرسودگی انبارها و نحوه نگهداری کالای اساسی و نهاده های دامی، تاخیر در تصمیم گیری و اقدام متولیان امر را جایز ندانست و تصریح کرد: با دستور رئیس کل محترم دادگستری گیلان و پیگیری انجام شده در دستگاه قضایی بخش اعظمی از کالای اساسی معطل مانده در گمرک انزلی ترخیص شده و یا در حال ترخیص است.

وی با اشاره به اینکه نگهداری کالاهای اساسی در انبارهای گمرک بندرانزلی و انجام نمونه برداری و آزمایش بعضا زمان زیادی برده و موجب فساد و متروکه شدن کالا می شود افزود: بعد از متروکه شدن کالا در گمرک، سازمان اموال تملیکی مسئولیت فروش و ساماندهی آن را بر عهده دارد.

دادستان مرکز استان گیلان از مدیران دستگاه های مسئول خواست تا بر زیر مجموعه خود نظارت کافی داشته باشند و اظهار داشت: زیرساخت نگهداری کالا و پیش بینی لازم برای تامین ارز باید توسط وارد کننده به درستی انجام گیرد تا شاهد از بین رفتن کالا بعد از ورود به گمرک نباشیم.

سید مهدی فلاح میری با اشاره به تشکیل کمیته نظارت بر توزیع کالاهای اساسی در دادسرای مرکز استان گیلان افزود: غلات موردنیاز مردم و همچنین نهاده های دامی از ضروریات است که کمبود آن موجب افزایش قیمت کالاهای اساسی خصوصا مرغ و گوشت خواهد شد.

وی با بیان اینکه به دلیل مدت و نحوه نگهداری، آزمایش و نظردهی شاهد فساد حجم زیادی از کالا در گمرک هستیم تصریح کرد: باید پنجره واحدی بین سازمان بنادر، گمرک، اداره استاندارد، دامپزشکی و وارد کننده وجود داشته باشد تا واردات و فروش نهاده ها به کشور به سرعت انجام شود.

با کانال همای خبر همراه باشید.http://@homaygilanir

About مدیر خبر1

Check Also

وعده دیگری که جامه عمل پوشید؛ به کارگیری بهینه نرده های جمع آوری شده از بلوار امام خمینی (ره) رشت در نقاط پر مخاطره رشت

همای گیلان به نقل از واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، …