جشنواره فرهنگی، اقتصادی لاهیجان در تهران آغاز بکار کرد

همای گیلان: جشنواره فرهنگی، اقتصادی لاهیجان در خانه هنرمندان تهران آغاز به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لاهیجان و کمیته رسانه، اولین جشنواره فرهنگی، اقتصادی لاهیجان با حضور جمعی از سفرا، رایزن های فرهنگی و جمعی از مدیران کشوری و استانی در روز چهارشنبه و در خانه هنرمندان ایران در تهران آغاز شد.
سعید آگشته شهردار لاهیجان در مراسم افتتاح با بیان این که لاهیجان شهر فرهنگ و هنر با قدمت چند صد ساله شهری یکی از کهن ترین شهرهای گردشگری طبیعی کشور در شمال ایران می باشد، اظهار داشت: لاهیجان علاوه بر جاذبه های خدادادی طبیعی مثل کوه، دریا و جنگل و اقلیم دلپذیر، شهر مردان بزرگ تاریخ فرهنگ و هنر ایران است؛ سلال دیلمی، فیاض لاهیجی، شیخ زاهد گیلانی و … تنها گوشه ای از فهرست نام هایی است که در آن نام لاهیجان و لاهیجانی می درخشد، لاهیجان شهر مبدعین و اولین ها و شهر چای و ابریشم، شهر کاشف السلطنه است، شهر محجوبی ها، محصصی ها و حکیم زاده هاست.
آگشته افزود: لاهیجان جزو ١۴شهر نمونه گردشگری تاریخی و طبیعی جهان اسلام است که یکی از بیست مقصد اصلی سفر هر ایرانی و مقصد بیش از پنج میلیون مسافر و گردشگر در سال می باشد.
وی با بیان این که لاهیجان مقر دبیرخانه بهترین عملکرد شهرهای جهان اسلام است، اذعان داشت: امروز تیم مدیریت شهری لاهیجان با افتخار اعلام میدارد که پس از یک پروسه تحقیقاتی و پژوهشی با همکاری پژوهشکده اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس از ۱۷ پروژه و اطلس سرمایه گذاری شهر در راستای برنامه پنج ساله شهر و با برآورد پنج هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری رونمایی می کند، که امیدواریم تا یکسال آتی بر اساس برنامه اجرایی بیش از یک هزار میلیارد آن اقدام شود.
وی اضافه کرد: پروژه های سرمایه گذاری شهر در حوزه های ایجاد زیر ساخت های گردشگری پارک آدرنالین، سرزمین چای، هتل و مراکز اقامتی، برج های مسکونی، جزیره غذا و مرکز اسپا و سلامت و … می باشد که با فراهم آوردن شرایط قانونی سرمایه گذاری از طریق منشور سرمایه گذاری با همکاری و هم دلی تمام ارکان استانی، شهرستانی و مدیریت شهری ضمن اقبال از سرمایه گذاران اعلام می دارد، لاهیجان بهشت سرمایه گذاری، برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی می باشد.
این مسول خاطر نشان کرد: اولین رویداد فرهنگی، اقتصادی لاهیجان با همکاری وزارت امور خارجه، شهرداری تهران و علی الخصوص دبیرخانه کلانشهرهای کشور با هدف معرفی فرهنگ اصیل لاهیجان و گیلان و جاذبه های گردشگری و اقتصادی طراحی و امروز با توکل به خداوند بزرگ و حضور مدعوین ارجمند افتتاح می گردد.
وی تشریح کرد: این رویداد شامل دو بخش اصلی در حوزه فرهنگ و سرمایه گذاری می باشد که در بخش فرهنگی، برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و توانمندی های شهری، گالری آثار استاد محجوبی و گالری آثار عکاسی هنرمندان شهر و رونمایی از مدخل مصور شاهنامه استاد حماسه و سخن، حکیم ابولقاسم فردوسی و همچنین رونمایی از اولین تمبر یاد بود شهر و در بخش اقتصادی رو نمایی از اطلس سرمایه گذاری، مذاکره با طرف های مقابل و برگزاری پنل سرمایه گذاری و ارائه ۱۷ پروژه سرمایه گذاری در حوزه های مختلف سرمایه گذاری می باشد.
سعید آگشته شهردار لاهیجان در پایان سخنان خود اظهار داشت: امیدواریم معرفی و باز شناسایی لاهیجان گامی بزرگ در جهت توسعه و اعتلای شهر باشد.

– [ ] گفتنی است در این مراسم دکتر مزاری رئیس دبیرخانه کمیسیون کلانشهرها و مراکز استان ها، دکتر طلائی نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران، دکتر نیکفر نماینده مردم شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی و دکتر پور وزیری رایزن جهانی سازمان اسکان بشر ملل متحد از دیگر سخنرانان این مراسم بودند.
– [ ] افتتاح نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری شهرداری لاهیجان، سوغات و صنایع دستی . ورزشی و هنر و بهزیستی و اجرای نمایش آیینی تمنای باران و موسیقی محلی از بخش های مختلف این نمایشگاه می باشد که تا ٢۶ شهریور در خانه هنرمندان تهران آماده بازدید می باشد.

 

photo_2016-09-14_16-49-18 photo_2016-09-14_16-49-27 photo_2016-09-14_16-49-36 photo_2016-09-14_16-49-47 photo_2016-09-14_16-49-50

 

14380610577

About سردبیر

Check Also

وعده دیگری که جامه عمل پوشید؛ به کارگیری بهینه نرده های جمع آوری شده از بلوار امام خمینی (ره) رشت در نقاط پر مخاطره رشت

همای گیلان به نقل از واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، …