خانه / اخبار / جلسه ستاد هماهنگي برنامه هاي بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامي شهرستان رودسر برگزار شد

جلسه ستاد هماهنگي برنامه هاي بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامي شهرستان رودسر برگزار شد

Print Friendly, PDF & Email

همای گیلان: به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رودسر ؛ امیر جانبازی رودسری در این جلسه با عرض تسلیت به مناسبت وقوع حادثه مجتمع تجاری پلاسکو تهران که موجب شهادت جمعی از هموطنان و آتش نشانان فداکار و ایثارگر شد ، اين واقعه را غمبار و اندوهناک توصیف نمود و گفت : نیروهای آتش نشانی در این حادثه روح ایثار و از خودگذشتگی و فداکاری را به معناي كامل كلمه به نمایش گذاشتند .

ايشان با اشاره به شرايط منطقه كه مستعد انواع مختلف حوادث غيرمترقبه طبيعي مي باشد ، حوادثي مثل حادثه ساختمان پلاسكوي تهران را يك تلنگر تلقي نمود و مديران را به پيگيري دقيق شرايط شهرستان و همچنين برگزاري منظم و به موقع جلسات مديريت بحران و ساير جلسات مرتبط با حوادث به منظور جلوگيري از بروز موارد مشابه در سطح شهرستان دعوت نمود و ابراز امیدواری كرد با مديريت صحيح و اقدامات پيشگيرانه مناسب ديگر شاهد چنین حوادث تلخ و ناگوار در سطح کشور نباشیم .
در ادامه جلسه فرماندار ، دهه فجر انقلاب اسلامي ، دهه يادآور ايثارگريها و رشادت هاي مردم غيور و عزتمند ايران اسلامي را پيشاپيش تبريك گفت و با گراميداشت ياد و خاطره عزيز فقيد حضرت آيت اله هاشمي رفسنجاني كه نقشي عمده در به ثمر نشستن درخت تنومند انقلاب اسلامي داشته است ، از درگاه باريتعالي براي ايشان علو درجات را مسئلت نمود .
فرماندار و رئيس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامي شهرستان رودسر در ادامه با اشاره به شرح وظايف كميته هاي 19 گانه ستاد ، از مسئولين كميته ها خواست تا با هماهنگي ستاد ، برنامه ها و مراسم را در سطح شهرها و روستاها به گونه اي برنامه ريزي نمايند كه شاهد حضور حداكثري مردم باشيم . وی عنوان داشت: اين انقلاب متعلق به مردم است و انقلاب ما انقلابی مردمی بود و انشاءا… در تمام صحنه ها و برنامه هاي اين ايام حضور مردم چشمگير خواهد بود .
جانبازي رودسري اين ايام را فرصت مناسبي جهت انجام وظيفه مديران در انعكاس عملكرد نظام و دولت عنوان نمود و با اشاره به دستاوردهاي عظيم دولت تدبير و اميد در حوزه هاي مختلف داخلي و بين المللي ، از توافق هسته اي صورت گرفته كه با درايت و تلاش دولت تدبير و اميد محقق شد به عنوان يكي از شاخص ترين دستاوردهاي دولت ياد نمود و با موفق دانستن تلاش دولتمردان و تيم مذاكره كننده ايران ، بازگو نمودن اين موفقيت و ساير تلاش هاي دولت و نظام براي مردم را در كنار برگزاري برنامه هاي دهه فجر جزئي از وظايف مديران و مسئولين دانست .
جانبازی با بیان اینکه دیپلماسی خارجی ایران با موفقیت های بسیار زیادی روبرو بوده است افزود : عمده این موفقیت ها به تلاش تیم مذاکره کننده هسته ای که منجر به برجام شو برم گردد و بایستی آنقدر این موفقیت ها مطرح شود تا جامعه به اهمیت برجام و زحماتی که کشیده شده پی ببرند.
وی با اشاره به برخي از ثمرات توافق برجام ، عدم توفيق جريان هایي سعي در ايجاد جو ايران هراسي در سطح جهان و منزوي ساختن ايران اسلامي داشتند .
معرفي ايران اسلامي به عنوان كشوري با فرهنگ و صلح طلب كه برقراري صلح و دوستي در سطح جهان از دغدغه هاي مردم و مسئولين آن است .
انزواي آمريكا و اتفاق نظر تمام كشورهاي حاضر در توافق برجام بر بد عهدي هاي آمريكا و تمايل تمامي كشورهاي ياد شده بسوي ايران منوط شدن حضور آمريكا در مذاكرات آستانه قزاقستان به نظر ايران توسعه ، تجهيز و نوسازي ناوگان هوايي ، دريايي ، ريلي و جاده اي قرارداد هاي كشتيراني ، بيمه اي ، خريد 200 فروند هواپيما پيشرفته  برگشت 22 ميليارد دلار پول بلوكه شده كشور در سالگرد برجام  ارتقاء رشد اقتصادي كشور از 9 / 6 – به 5 و پيش بيني رشد 8 درصدي
مهار و تك رقمي شدن تورم  تمام اين ثمرات را گواهي بر توفيق دولت تدبير و اميد و موفقيت آميز بودن مذاكرات هسته اي عنوان نمود.
فرماندار رودسر اظهار داشت : تمام تلاش بیگانگان و مخالفان ایران ایجاد فضای ایران هراسی در جامعه بین المللی بوده و می خواستند بگویند که ایران اسلامی مناسبتی با دنیا ندارد و آن را منزوی جلوه دهند و تفکرات انقلابی ایران را که نمود خوبی در دنیا دارد در سکون قرار دهند اما جمهوری اسلامی ایران از هیچ کشور و شخصی ترسی ندارد و ایستاد تا این فضای ایران هراسی را در جهان از بین ببرد که یکی از اثرات برجام از بین بردن ایران هراسی بود .
جانبازی اذعان داشت ایران نشان داد که کشوری صلح طلب است و به فکر تمام مردم دنیاست و می خواهد تمام مردم جهان در صلح و آرامش باشند و با برجام اینگونه خود را معرفی کردیم .
نماینده عالی دولت در شهرستان رودسر با اشاره به اتفاق نظر کشورهای مذاکره کننده در ارتباط با بدعهدی‌ آمریکا گفت : تلاش برای انزوا طلبی ایران دامن گیر آمریکا شده است و حال اوست که انزواطلب و بدعهد شناخته شده است .
جانبازی خطاب به افرادیکه از برجام انتقاد میکنند گفت : چرا آمریکا خودش را از برجام منتفع نمی داند ؟! و برجام را قبول ندارد و معتقد است سرش کلاه رفته و آنچه که از برجام می خواسته بدان نرسیده است و این موارد همگی نشان از پیروزی ایران اسلامی در مذاکرات و منطقی که تیم مذاکره کننده به کار بست تا توانست کشورهای دیگر را بر سر یک میز جمع نماید و آنها را قانع سازد
وی با اشاره به امضای آمریکا برای اجرای برجام بیان داشت : با اینکه امضای آمریکا بر توافق برجام است اما اکنون بدعهدی‌ معرفی شده است و تمام کشورهای مذاکره کننده سمت ایران آمده اند و اقرار می کنند که آمریکا بدعهدی‌ کرده است
فرماندار رودسربه روند مذاکرات در قزاقستان اشاره داشت و افزود : این مذاکره بین سه کشور است و در آن حضور آمریکا را منوط به نظر ایران کرده اند که جز قدرت و کسب موفقیت نام دیگری نمی شود گذاشت .
به گفته جانبازی آماده سازی ناوگان هوایی ، ریلی و جاده ای از دیگر دستاوردهای دولت تدبیر و امید در برجام است که بصورت جدی و بزرگ در آینده نزدیک ایجاد خواهد کرد .
وی در ادامه با مقايسه روند رشد اقتصادي و تورم بين دو كشور ايران و ونزوئلا كه در قبل از شروع بكار اين دولت شرايطي مشابه داشتند ، اضافه كرد ؛ در شرايطي كه كشور ونزوئلا تورم 800 درصدي و رشد اقتصادي منفي 48 را تجربه مي كند ارتقاء رشد اقتصادي ايران از 9 / 6 – به 5 يعني بيش از 12 درصد رشد و كاهش نرخ تورم به زير 9 درصد به بهترين شكل گوياي توفيق دولت تدبير و اميد در حوزه هاي اقتصادي مي باشد . وي بيان داشت كه وظيفه ما مسئولين و تمام مديران است كه در كنار برگزاري باشكوه و پر شور برنامه هاي دهه مبارك فجر با بيان اين توفيقات و تنوير اذهان عموم نسبت به تزريق روحيه نشاط و اميد در جامعه تلاش نماييم .

درباره ی سردبیر

همچنین ببینید

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان : پدران و مادران شهدا الگوی ما هستند

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان گفت: پدران و مادران شهدا الگوی ما هستند ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.