خانه / اسلایدشو / مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان از جلسه مشترک وتبادل اطلاعات هیات ایرانی و هیات اعزامی از اتحادیه اروپا در خصوص بررسی پتانسل های گیلان خبرداد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان از جلسه مشترک وتبادل اطلاعات هیات ایرانی و هیات اعزامی از اتحادیه اروپا در خصوص بررسی پتانسل های گیلان خبرداد

Print Friendly, PDF & Email

اختصاصی همای گیلان:دکتر محمدپور گفت:جلسه مشترک هیات اعزامی از کمیسیون اتحادیه اروپا به سرپرستی دانیل کالخا کرسپو ، مدیرکل محیط زیست کمیسیون اتحادیه اروپا و هیات ایرانی با حضور شعبانپور معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان و خانم فرشچی معاونت دریایی سازمان حفاظت محیط زیست کشور با محوریت موضوع پسماند ٬ گردشگری ، آب و فاضلاب در بندرانزلی برگزار شد.


مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان گفت: در این نشست مسایل مربوط به سرمایه گذاری در زمینه زیرساخت های گردشگری خصوصا گردشگری دریایی، ایجاد هتل ، مدیریت پسماند و احیای تالاب انزلی از اهم مسایل مطرح گردید .

وی افزود: فرصت تشکیل این نشست از جمله شناخت ظرفیت ها و پتانسیل های جدید برای احیای تالاب انزلی و مباحث سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و مدیریت پسماند و پساب پس از به فرجام رسیدن برجام مهیا شده است.
دکترمحمدپور همچنین اضافه کرد: انتظار می رود اینگونه نشست ها و تبادل اطلاعات فیمابین می تواند موجبات ارتباط دولت ایران خصوصا استان گیلان را با اتحادیه اروپا جهت سرمایه گذاری در زمینه های مدیریت پسماند ٬ گردشگری ٬ آب و فاضلاب جهت دستیابی به توسعه پایدار و ارتقای کیفیت زندگی شهروندان فراهم آورد و با نگاهی اصولی و علمی منافع دو طرف را جهت تشکیل کارگروههای آب و فاضلاب ٬ توریسم و پسماند مرتفع نماید.
قربانعلی محمدپور در ادامه افزود: به منظور تبادل اطلاعات بیشتر در زمینه فوق الذکر مقرر شد جلساتی مدون و منظم به صورت کارگروه تشکیل شده و نتیجه آن در جلسات رسمی گزارش شود .
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان افزود با توافق طرفین اروپایی و ایرانی مقرر شد در جولای سال جاری میلادی گردهمایی به همین منوال برگزار شده و در این جلسه توانمندیها و پتانسیل های موجود در زمینه مسایل تخصصی محیط زیستی و گردشگری و پسماند مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد .
دکتر محمدپور اظهار امیدواری کرد اینگونه نشست ها می تواند امکان استفاده از فرصت های لازم و توانمندیهای موجود را برای طرف های ایرانی و اروپایی فراهم آورد .
سپس هیات اعزامی از تالاب بین المللی انزلی، منطقه آزاد تجاری – صنعتی بندرانزلی و جایگاه دفن پسماند سراوان بازدید نمودند./باکانال همای خبر همراه شوید

درباره ی سردبیر ارشد

همچنین ببینید

کشف کالا به ارزش۶۶میلیون و ارز قاچاق به ارزش ۸۵/۹۰۰میلیون تومان توسط اداره ی آگاهی شهرستان لاهیجان

فرمانده ی انتظامی شهرستان لاهیجان از کشف قطعات کامپیوتری و ارز قاچاق در این شهرستان ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.