خانه / اخبار / دومین بیانیه احمدی نژاد در پاسخ به روحانی

دومین بیانیه احمدی نژاد در پاسخ به روحانی

Print Friendly, PDF & Email

همای گیلان:  دومين بيانيه تشريحي احمدي نژاد در زمينه پاسخ به اتهامات منتشر شد.

متن بيانيه به شرح زير مي باشد:

بسم الله الرحمن الرحيم
اللهم عجل لوليک الفرج و العافيه و النصر و اجعلنا من خيرانصاره و اعوانه و المستشهدين بين يديه
ملت بزرگوار ايران

با سلام و تحيات الهي، آرزومند سلامت و عزت براي شما ، همه موحدان، صالحان، عدالت طلبان و آزاديخواهان جهان هستم.

اما در گزارش اول تشريح ادعاي خالي بودن خزانه در آستانه مذاکرات هسته اي را به عرض ملت شريف رساندم و به لطف الهي به مرور به ديگر ادعاها از جمله بدهکار بودن دولت ،يارانه ها ، فساد ، مواضع هسته اي و درآمد ارزي نيز خواهيم پرداخت. انشاءالله

دوم : خالي بودن انبارهاي کالاهاي اساسي در کشور

در آستانه مذاکرات هسته اي اعلام شد که در روز تحويل دولت، انبارهاي کالاهاي اساسي کشور به ويژه گندم خالي بوده است و در برخي مناطق فقط براي سه روز و ديگر کالاها حداکثر يک هفته ذخيره وجود داشته است و ادعا شد که دولت فعلي توانسته است وضع را مديريت و از بروز بحران جلوگيري نمايد.

نکات زير قابل توجه است :
بنا بر اعلام رسمي سازمان غله ، در هفته قبل از ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ يعني آغاز دولت جديد بيش از ۳,۲۰۰,۰۰۰ (سه ميليون و دويست هزار) تن گندم و حدود يک سوم مصرف سال کشور فقط در سيلوهاي وزارت بازرگاني ذخيره بوده است. از آنجا که با اجراي هدفمندي يارانه ها دولت بخش مهمي از خريد گندم را به کارخانجات آرد و ديگر مصرف کنندگان عمده سپرده بود ، همزمان مقدار قابل توجهي گندم در انبارهاي کارخانجات آرد و ديگر مصرف کنندگان ذخيره بود.

به علاوه مرداد ماه اوج فصل خريد گندم است و در مرداد ۱۳۹۲ ميليون ها تن گندم در دست خريد و حمل به سيلوها بوده است.

دولت دهم براي افزايش امنيت تامين انواع کالاهاي اساسي در شرايط تحريم ، در زمان تحويل دولت ، حداقل نياز شش ماه کشور را خريداري و بخش مهمي از آن را ذخيره کرده بود .
به علاوه با تصميم ستاد تدابير ويژه اقتصادي، براي افزايش ذخيره تا يک سال ، دولت دهم اقدامات لازم و سفارشات خريد را انجام داده بود.

اين همان کاري بود که رييس محترم دولت فعلي ، قبل از شروع به کار رسمي به آن اعتراض کرده بودند و دوستان ايشان با سر و صداي رسانه اي و تبليغاتي مدعي شده بودند که دولت دهم در حال خالي کردن صندوق توسعه ملي است. اعتراض ايشان موجب توقف روند خريد کالاهاي اساسي اضافه شد. اما پس از اطلاع يافتن ايشان از درستي کار که فقط براي کمک به مردم و دولت بعد بوده است ، با اصرار خواستند که کار ادامه يابد و در اواخر دولت قبل بيش از ۲ ميليارد دلار ديگر کالا خريداري شد.

در بهترين شرايط و بدون هيچگونه مانع در جابجايي ارز در بانک هاي بين المللي و بدون موانع تحريم و با بهترين تيم کاري، سريعترين روند خريد يک کالاي اساسي و حمل به بنادر و انتقال به انبارها حداقل سه ماه طول مي کشد.
سوال جدي اين است که هدف از طرح اين ادعاي نادرست در آستانه مذاکرات هسته اي چه بوده و از اين رهگذر چه خساراتي به منافع ملي وارد شده است.

و سوال ديگر اينکه دولت فعلي با کدام مکانيزم ظرف سه روز يا يک هفته آن هم با خزانه خالي توانسته است انبارها را پر کند و از بروز بحران جلو گيري نمايد.

خادم ملت ايران

محمود احمدي نژاد

/دولت بهار

درباره ی سردبیر

همچنین ببینید

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان : پدران و مادران شهدا الگوی ما هستند

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان گفت: پدران و مادران شهدا الگوی ما هستند ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.