خانه / اخبار / جوان گیلانی نابغه علمی و اعجوبه ورزشی را بهتر بشناسیم

جوان گیلانی نابغه علمی و اعجوبه ورزشی را بهتر بشناسیم

Print Friendly, PDF & Email

اختصاصی همای گیلان: مهندس بهنام عباسی ۲۷ ساله، یکی از نوابغ علمی و اعجوبه ورزشی گیلان اهل رشت به حساب می آید.
 وی که توانسته است قله های علمی و ورزشی را یکی پس از دیگری قدرتمندانه فتح کند از جمله افتخارات علمی وی که به  تازگی توانسته است اختراعی را ثبت کند به نام دستگاه همراه مهندس عمران و معماری است(روزنامه رسمی کشور به شماره ۲۱۰۱۶ و تاریخ ۹۶/۲/۱۷)  این دستگاه  ۱۱ کاربرد مختلف دارد که ۷  کاربرد ان نواوری و اختراع محسوب می شودازنکات قابل توجه این دستگاه این دستگاه تمام نیاز های یک مهندس عمران و معماری را براورده می کند که اتمام این کارشش سال زمان برد.
 مخترع گیلانی در حال انجام  دو اختراع دیگر می باشد.
 که یکی ازاین دو دستگاه جامع نقشه برداری با ۱۶ کاربرد مختلف است و دیگری “میکرومتر و ماکرومتر دیجیتال” با ۵ کاربرد مختلف می باشد.
وی کارشناس مهندسی پزشکی-بیو الکتریک ،کارشناس ارشد مهندسی برق- قدرت و داوطلب دکترا است.
 عباسی افتخارات ورزشی هم در کارنامه خود دارد او توانسته است رکورد دار شنای سوئدی در کشور باشد اخرین رکورد وی مربوط است به حرکت شنای ۴۳۰۰ سوئدی پی در پی، که در مدت ۲ ساعت ۴۶ کسب گردید.
 وی که در حین تحصیل می باشد عنوان می کند قصد دارد با برنامه تمرین منظم و رژیم غذایی مناست رکورد شنای سوئدی پی در پی را به ۱۰ هزار شنای سوئدی برساند و در گینس ثبت کند. عباسی دارای رکورد دیگر می باشدکه توانسته است در ۱۳۰حرکت شنای سوئدی در یک دقیقه و با حبس نفس به رکودبرسدازبرنامه های وی این است که به  رکورد ۲۰۰ حرکت شنا با حبس نفس دست یابد.
شایان ذکر است رشته ورزشی ایشان بدنسازی می باشد.

با کانال همای خبر همراه شوید

درباره ی سجاد حراتی

همچنین ببینید

ماجرای قتل نادرشاه افشار/تهیه کننده علی غلامرضائی مدرس دانشگاه وپژوهشگرتاریخ

اختصاصی همای گیلان، دهم ژوئن سال ۱۷۴۷ [ در آن سال مصادف با ۲۰خرداد ] ...

یک دیدگاه

 1. Vote -1 Vote +1دکتر نیما ترابی گلسفید نخبه داروسازی

  افتخار میکنم به اینکه گیلانیم من دکتر نیما ترابی گلسفید نخبه داروسازی کشور و استان گیلان متولد ۱۳۶۹ تحصیلات خود را در رشته داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهران به پایان رساندم. درتمام سال های تحصیل در رشته دروسازی عمومی نفر اول و ممتاز کل کشوربا معدل بیست بودم و بخاطر همین موضوع بدون ازمون در دوره تخصصی پذیرفته شدم و تخصص خود رادررشته فارماسیوتیکس با نمره ممتاز به پایان رساندم و رتبه اول داروسازی کل کشور در دوره عمومی و تخصصی را اخذ نمودم وجز۱۰ نفر دانشجوی نخبه و برتر جهان برگزیده شدم و موفق به اخز بورسیه از چند کشور اروپایی مانند المان فرانسه و انگلیس شدم وبخاطر علاقه ای که به تدریس در دانشکده داروسازی دانشگاه تهران داشتم بورسیه دانشگاه های خارجی را نپذیرفتم و مشغول تدریس در این دانشکده شدم. بنده برای ابداعات و اختراعات جدید در داروسازی چندین بار در روز داروسازی از طرف مسئولین وزارت بهداشت مورد تشویق و تقدیر قرار گرفتم بنده طراح فرمولاسیون داروی جدیدی به نام ریبونولوئید( برای بیماران سرطانی با خاصیت ضدریزش مو ناشی از شیمی درمانی )و تولید داروهای افزایش و کاهش حجم بدن و چاقی و لاغری با فرمولاسیون جدیدهستم. اثرات درمانی این داروها بر روی بیماران که عکسهای ان در صفحه اینستاگرام بنده موجود میباشد مورد توجه بسیاری از محافل داروسازی ایران وجهان قرار گرفته است .در پروژه بین المللی درمان بیماران نابارور از پسماند ماهی نیز شرکت نمودم و نتایج این تحقیق را در نشریات معتبر داروسازی منتشر نمودم. چندین مقاله تحقیقاتی بین المللی در زمینه سلول های بنیادی ، سرطان شناسی و پوست ومو مغز و اعصاب قلب و عروق منتشر نمودم. بنده مدرس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز هستم و مفتخرم داروسازان موفقی را تقدیم جامعه داروسازی کشور نمودم . مولف کتاب های داروشناسی کاربردی ، طراحی و ساخت فرمولاسیون در داروسازی نوین پنج جلد میباشم این کتاب به زبان فرانسه و انگلیسی نیز در جهان به چاپ رسیده و مورد توجه بسیاری از داروسازان و علاقه مندان علم داروسازی در جهان قرار گرفته است بنده عضو برجسته انجمن داروسازان ایران و عضو انجمن متخصصین علوم دارویی کشورمیباشم. همچنین موسس و مدیرعامل شرکت داروسازی فرازشیمی هستم که در سال ۱۳۹۱ با سرمایه بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان در جاده کرج تاسیس شده ودفتر مرکزی ان در فرمانیه تهران میباشد حیطه فعالیت ان در زمینه تولید ، واردات ، صادرات دارو میباشد تولیدات شرکت با برند دکتر نیما که اکثرا از نواوری و ابداعات بنده در علم داروسازیست در بازارهای داخلی و خاورمیانه وفضای مجازی عرضه شده و با استقبال خوبی هم مواجه گشته است امیدوارم بتوانم با همکاری و تبادل تجربیات فراز شیمی در عرصه تولید و صادرات دارو با شرکت های داروسازی در سال حمایت ازکالای ایرانی گامهای بلند تری در عرصه دارو و داروسازی بردارم

  دکتر نیما ترابی گلسفید مدیر عامل و موسس شرکت تولید و واردات و صادرات فراز شیمی
  http://www.droveici.blogfa.com
  http://www.pezeshkus.blogfa.com
  http://www.drnimatorabigolsefid.ir
  http://www.farazshimipharma.com
  تلگرام@pharmdnimatorabigolsefid
  اینستاگرام pharmd.nimatorabi_golsefid

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.