خانه / اخبار / رییس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان لاهیجان: شش هتل در لاهیجان در حال ساخت است

رییس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان لاهیجان: شش هتل در لاهیجان در حال ساخت است

Print Friendly, PDF & Email

همای گیلان،به نقل از ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان لاهیجان گفت:شش هتل ،پنج تا سه ستاره در شهرستان لاهیجان در حال ساخت می باشد که با تکمیل این واحدها لاهیجان می تواند دربحث ماندگاری مسافر تاثیر بسزایی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این هتل ها لاهیجان صاحب چهارهتل ،چهار مهمانپذیرو سه هتل آپارتمان می باشد این در حالی بود که تا دو سال قبل این شهرستان تنها دارای سه هتل سه ستاره و دو ستاره بوده است .
وی همچنین اظهارداشت:به مناسبت ایام الله دهه فجر هفت طرح گردشگری شامل یک واحد هتل آپارتمان (تعطیلات )، چهار دفتر خدماتی مسافرتی و گردشگری به بهره برداری رسید و دوگارگاه سفال و معرق نیز در این ایام به بهره برداری خواهد رسید.
وی تصریح کرد: برای افتتاح و بهره برداری این طرح هامبلغ ۴۴میلیارد ریال هزینه شده است .
لاهیجان شهری است با معماری کهن ،که از جمله جاذبه های طبیعی و تاریخی شهرستان می توان به بافت تاریخی ، استخرلاهیجان ، استخرحاجی آباد، تالاب امیرکلایه ، بام سبز و تله کابین ، بقاع متبرکه ، آرامگاه شیخ زاهد گیلانی و مقبره کاشف السلطنه (موزه تاریخ چای) اشاره نمود.
شهرستان لاهیجان دارای ۱۴۰۰ تخت اقامتی شامل هتل،هتل آپارتمان ، مهمانپذیر و خانه مسافر و شش دفتر اطلاع رسانی و رزروارسیون و۹ دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری و بیست واحد پذیرایی(رستوران) می باشد.لاهیجان دارای ۲۹ اثر تاریخی،مذهبی می باشد که از این تعداد ۱۴اثر جز بناهای مذهبی شهرستان محسوب می شوند ،از جمله این آثار می توان به بقعه آقا پیر جنگی ، بقعه شیخ زاهد ،بقعه چهار پادشاه ،امیر شهید ،میرشمس الدین ،مسجد اکبریه و… اشاره نمود.
در سال بین سه و نیم تا چهار میلیون مسافر و گردشگر در شهرستان لاهیجان اقامت می نمایند.

با کانال همای خبر همراه باشید

درباره ی سجاد حراتی

همچنین ببینید

چه کسانی در معرض ابتلا سرطان‌های معده و پانکراس قرار دارند؟

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: تشخیص زودهنگام در مقابله با سرطان بسیار حائز اهمیت ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.