سرخط خبرها
خانه » مقاله » ازمکمل های غذایی چه میدانیم؟؟؟/مجید فلاح خوش قلب

ازمکمل های غذایی چه میدانیم؟؟؟/مجید فلاح خوش قلب

Print Friendly, PDF & Email


اختصاصی همای گیلان: پروتئین وی در مقابل غذاهای طبیعی، کدام بهتر است؟?

✔️فرآیند عضله سازی و ریکاوری شما به وسیله پروتئین وی بسیار تحت تاثیر قرار می گیرد. این پروتئین به مراتب نسبت به بقیه اشکال پروتئین در آماده کردن بدنتان با آمینواسید عالی برای عضله سازی، قدرت و ریکاوری برتری دارد.

✔️بدنسازها و ورزشکاران حرفه ای به خاطر خواص هضم سریع پروتئین وی بیشتر به این نوع پروتئین اعتماد دارند. به این دلیل است که شیک پروتئین می نوشند ولی کمتر از مرغ و ماهی استفاده می کنند. مصرف روزانه پروتئین باید فراتر از سهمیه هر روزتان باشد.

باید از منابع گوناگونی استفاده کنید پروتئین وی که از شیر گرفته می شود بهترین منبع پروتئین است.

اجازه دهید توضیح دهیم که چرا مکمل های پروتئین وی از غذاهای طبیعی حاوی پروتئین گاهی اوقات بهتر هستند؟

✅ارزش بیولوژیکی

☑️پروتئین وی بالاترین ارزش بیولوژیکی هر پروتئین را دارد. ارزش بیولوژیکی تعیین می کند چه مقدار از پروتئینی که مصرف می شود، جذب بدن می شود. اگر ارزش بیولوژی یک پروتئین ۱۰۰ باشد یعنی کل پروتئین جذب شده است.

جالب است بدانید تخم مرغ ارزش بیولوژیکی ۱۰۰ را دارد و پروتئین وی ۱۰۴ است.

✅آمینو اسید

☑️پروتئین ها مولکول های بزرگی هستند که متشکل از زنجیره آمینواسید می باشند. بعضی از آمینو اسیدها مسئول رشد ناخن و پوست هستند و برخی برای تولید هورمون می باشند و بعضی دیگر مسئول رشد عضله و ریکاوری هستند.

اگر غذاهای طبیعی غنی از پروتئین مثل مرغ، ماهی یا تخممرغ بخورید تمامی آمینواسیدهای مورد نیاز برای سلامتی بدن را دریافت می کنید. به همین دلیل است که این مواد غذایی باید همیشه در رژیم غذایی تان باشد و به یاد داشته باشید که مکمل ها فقط برای کمک به رژیم غذایی شما هستند.

اما گاهی اوقات پروتئین وی از بقیه منابع پروتئین برتر است چون پروتئین وی براحتی قابل هضم و سریعا جذب بدن می شود. وقتی تمرین استقامتی خود را تمام می کنید بدنتان به اسیدآمینه های خاصی نیاز دارد تا فرآیند ریکاوری را شروع کند و چیزی را ترجیم می دهد که سریعتر قابل هضم باشد. پروتئین وی به عنوان یک ماده غذایی بعد از تمرین بسیار ایده آل است چون سریعا جذب می شود و مورد استفاده بدن قرار می گیرد.

✅هضم

☑️پروتئین وی سریعترین پروتئین قابل هضم است و خیلی سریعتر از تخم مرغ، پروتئین شیر یا دیگر پروتئین ها جذب بدن می شود، بعد از تمرین، بدن از گلیکوژن محروم می شود و میزان سنتز پروتئین را کاهش می دهد و میزان تجزیه پروتئین را افزایش می دهد. مصرف منبع پروتئین وی به طور موفقیت آمیزی این روند را بر عکس می کند.

پروتئین وی، بهترین نوع پروتئین با حداقل چربی و کربوهیدرات را دارد. دیگر غذاهای پروتئینی مثل مرغ یا تخم مرغ می تواند مقدار چربی بالایی داشته باشند و منابعی مانند شیر یا ماست دارای کربوهیدرات بالایی می باشند.

با کانال همای خبر همراه باشید

همچنین ببینید

بهار پیام آور «امید» است و زندگی/ اسماعیل تپاک

اختصاصی همای گیلان، آخرین روزهای اسفند است از سر شاخ این برهنه چنار مرغکی با ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.