سرخط خبرها
خانه » اسلایدشو » شهردار سیاهکل: بزرگترین مشکل مردم شهر سیاهکل بازگشایی معابر اصلی و بافت فرسوده است/ از شروط مزایده احداث کارخانه آسفالت در کنار معدن شن وماسه می باشد

شهردار سیاهکل: بزرگترین مشکل مردم شهر سیاهکل بازگشایی معابر اصلی و بافت فرسوده است/ از شروط مزایده احداث کارخانه آسفالت در کنار معدن شن وماسه می باشد

Print Friendly, PDF & Email

اختصاصی همای گیلان: بی تردید تخصص در هر کاری می تواند عامل موفقیت باشد . بدیهی است این فاکتور در امور عمرانی و شهرداری بیشتر نمود پیدا می کند. از آنجائیکه شهرداری ها موظف به ارائه خدمات شهری به مردم می باشند انتظار از شهرداران به نسبت جایگاه های دیگر زیادتر است .قدر مسلم شهرهایی که پتانسیل درآمدزایی کم تری دارند و با اعتبارات قطره چکانی دست و پنچه نرم می کنند و در بسیاری موارد از هزینه های جاری مستاصل هستند ،نمی توانند پاسخگوی خواسته های اولیه مردم شوند .لذا با این امید که شهردار متخصص بتواند گره گشای مشکلات شود دل خود را به آینده گره زده اند تا به حداقل خواسته های خود برسند. وقتی ۷۵ درصد کوچه ها فاقد آسفالت هستند و هنوز کمپینگی جهت اسکان مسافران ندارد قطعا نمی تواند ارز وارد شهرشود . لذا شهر سیاهکل نیازمند برنامه، درآمدهای پایدار، همگرایی، هم سویی، هم فکری ،شتاب در کار و در راس آنها درایت می باشد که امیدواریم محقق شود. با این اوصاف خبرنگار ما گفتگویی با دکتر ایمان محمدپورنیک بین انجام داده است که باهم آن را می خوانیم:
شهردار سیاهکل در ابتدا در بیوگرافی خود گفت: اینجانب متولد ۱۳۶۱ از شهرستان لاهیجان و دارای مدرک دکترای عمران از دانشگاه مازندران می باشم و کارشناسی خود را نیز از این دانشگاه اخذ نمودم و تحصیلات کارشناسی ارشد را در سال ۸۶ در دانشگاه گیلان گذراندم و در زمان تحصیل نیز ناظر پل رامسر، چالوس، شیرگاه و چند پل دیگر بوده ام.
دکتر نیک بین سپس به سوابق اجرایی و کاری خود اشاره نمود و عنوان کرد: در سال ۸۹ به استخدام دانشگاه آزاد واحد رشت در آمده و هیئت علمی این دانشگاه شدم . ضمن آنکه خدمت سربازی را در بنیاد ملی نخبگان گذراندم و بعد از آن نیز به عنوان قائم مقام مکتب راه و شهرسازی گیلان منتخب شدم .
وی اضافه کرد: ۳۰ مقاله علمی معتبر در زمینه مهندسی عمران و ۵جلد کتاب در این زمینه دارم و همچنین عضو کمیته علمی چند کنفرانس و مجله علمی نیز بوده ام.
شهردار سیاهکل خاطر نشان کرد : عضو نظام مهندسی کنترل نقشه در لاهیجان و عضو کارگروه تعیین صلاحیت علمی اعضای هیئت علمی و حق التدریس آزاد اسلامی هستم و یک دفترفنی و مهندسی در لاهیجان دارم.

مدیریت شهری مستلزم مشاوره گرفتن از مردم می باشد
دکتر نیک بین در خصوص خرد جمعی و تعامل گفت: برای پیشرفت و تعالی استفاده از چندین فکر و نظر بسیار کارا و مفید می باشد و شهردارها نمی توانند با خودکامگی و دیکتاتوری پیش بروند زیرا مدیریت شهری مستلزم مشاوره گرفتن از مردم است.
وی یاد آورشد: خیلی از شهرها و کشورهای دنیا را، با پروژه های عمرانی بزرگ می شناسند و راه ها و جاده های درون شهری معرف توسعه یافتگی آن شهرها است و هر چقدر کارها تخصصی تر و بروزتر باشند بیشتر میتوان به دنبال برند سازی، گردشگری و بوم گردی که از شاخص های اصلی توسعه شهری است باشیم.
شهردار سیاهکل در مورد معماری در پیشرفت شهری اظهار داشت: در هر شهری از جمله سیاهکل باید با توجه به فرهنگ ها و سنت های آن شهر، گردشگر را به آن سمت سوق داد. به عنوان مثال به جای اینکه دهکده های توریستی با ساختمان های آجری درست کنیم از دهکده ها با بافت سنتی و چوبی استفاده کنیم و سنت ها را در کنار معماری حفظ نماییم.

طرح جامع شهری ابلاغ شده است و منتظر طرح تفضیلی هستیم
وی تصریح کرد: از ابلاغ طرح جامع شهری ۷-۸ ماه می گذرد اما ما منتظر طرح تفصیلی می باشیم به دلیل اینکه نقاط قوت و ضعف طرح جامع در طرح تفصیلی وجود دارد از مردم می خواهیم که ما را از نظرات خود بهره مند سازند و به بهبود وضعیت شهری کمک نمایند.

معدن شن و ماسه شهرداری سال آینده به مزایده گذاشته می شود
دکتر محمد پور نیک بین به معدن شن و ماسه خریداری شده شهرداری واقع در دوستلات اشاره کرد و گفت: معدن شن و ماسه در سال های گذشته خریداری شده بود اما از آن هیچ بهره برداری نشده بود و به دلیل اینکه شهرداری پتانسیل سرمایه گذاری ندارد تصمیم گرفته شد که مشارکت با بخش خصوصی صورت بگیرد .
وی افزود: معدن شن به شهرداری برای تامین مصالح مصرفی و سود مالی کمک خواهد کرد و سال آینده به مزایده گذاشته می شود .

از شروط مزایده احداث کارخانه آسفالت در کنار معدن شن و ماسه می باشد
شهردار سیاهکل در خصوص کارخانه آسفالت بیان داشت: در سیاهکل آسفالت جاده ها و تخریب آن از مشکلات هر ساله می باشد و احداث این کارخانه از شروط مزایده معدن شن و ماسه است که برآورد هزینه آن بین ۳ تا ۴ میلیارد تومان تخمین زده می شود.
دکترنیک بین تاکید کرد: فرایند ساخت کارخانه آسفالت زمانبر است و بعد از احداث این قول را به مردم خواهیم داد که ظرف یک سال ۵۰ درصد کوچه های خاکی آسفالت شوند.

تا شب عید بستر اولیه کمربندی خیام آماده خواهد شد

وی در ادامه در خصوص کمربندی خیام گفت: بعد از مدتی این پروژه پیشرفتی نداشت و خوشبختانه طی یک ماه و نیم اخیر با پیگیری های زیاد، شروع بکار کرده است و تا شب عید بستر اولیه با عرض ۴۵ متر تا طول ۵۰۰ متر آماده خواهد شد.
شهردار سیاهکل افزود: کارخانه سیمان بخشی از سیمان مصرفی این پروژه را خواهد پرداخت و از بتن آسفالتی یا به عبارتی rcc جهت کاهش هزینه و مقاومت و کیفیت بهتر استفاده خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: پروژه کمربندی خیام یک پروژه استانی می باشد .
شهردار سیاهکل در پاسخ به این سوال که آیا به مدیریت شهری اعتقاد دارید، اظهار داشت : به مدیریت شهری به معنای تعامل بین ادارات و هماهنگی بین آنها اعتقاد دارم و این درست نیست که یک نفر تصمیم بر آسفالت گرفته و دیگری بشکافد لذا مدیریت شهری لازم است.
وی در خصوص جذب گردشگر گفت: ابتدا باید زیرساخت هایی مانند هتل، نمازخانه،، سرویس بهداشتی، کمپینگ و … مهیا گردد در این صورت می توان در زمینه جذب گردشگر قدم برداشت.

بزرگترین مشکل مردم شهر سیاهکل بازگشایی معابر اصلی و بافت فرسوده است
شهردار سیاهکل بزرگترین چالش مردم را بازگشایی معابر اصلی و بافت فرسوده دانست
وی در راستای توسعه شهر سیاهکل گفت : باید به دنبال تغییر و تحول در سیما و منظر شهری باشیم و توسعه سیاهکل در گرو تغییر بافت فرسوده شهر می باشد.

با مشورت گرفتن از چند معمار تصمیم به برداشتن آبنما گرفتیم
وی سپس به برداشتن آبنمای استخر پاشوران اشاره نمود و گفت: با مشورت گرفتن از چند معمار به این نتیجه رسیدیم که خیلی از گردشگران نمی دانستند در سیاهکل استخری وجود دارد و با باز کردن ورودی استخر می توانیم مسیرهای ورودی بهتری داشته باشیم لذا تصمیم به برداشتن آبنما گرفتیم. زیرا آبشار آن ظاهر زیبای نداشته و پمپ آن مدام مورد سرقت قرار می گرفت.

دکتر محمدپور نیک بین به اقدامات شهرداری طی مدت زمان انتصاب خود به عنوان شهردار اشاره کرد و گفت: این اقدامات شامل آسفالت معابر، نورپردازی، رنگ آمیزی، تملک مغازه های فرسوده، کمربندی خیام، احداث المان های ورودی شهر، ساخت کلبه سنتی در ورودی شهر، قراردادن سرویس بهداشتی، تابلوهای ورودی لاهیجان به سیاهکل و سراوان به سیاهکل، قراردادن پرچم ۶۰ متری در پارک فجر، احیا شدن واحد سد معبر بعد از سالها، تعریض معابر و لایروبری رودخانه ها و انهار، تعریض مسیر ازبرم لاهیجان در ماه آینده، نصب چراغ های پر نور در معابر اصلی شهر، کاشت درخت در ورودی شهر، سامان دهی و تقویت استخر پاشوران و هدایت آب های سطحی می باشد.
وی در زمینه وضعیت پاساژ روبروی شهرداری گفت پاساژ بلوک A در حال اتمام است و بلوک B با هفت طبقه در حال انجام مزایده می باشد ضمن آنکه قرار است در کنار آن یک پاساژ یازده طبقه ساخته شود.

در تعطیلات نوروز برنامه های مفرح در کنار استخر پاشوران داریم
وی در پایان به برنامه های نوروزی اشاره نمود و گفت: در کنار استخر پاشوران ۵ روز متوالی با حضور خوانندگان و بازیگران محلی برنامه داریم و همچنین پخش بروشورهای تبلیغاتی نیز یکی از برنامه های این ایام است .

با کانال همای خبر همراه باشید

همچنین ببینید

قدیمی‌ترین آثار سکونت انسان با قدمت ۲۳۰ هزار سال مربوط به گیلان است

همای گیلان:مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان گفت: بر اساس کاوش‌های انجام شده قدیمی‌ترین ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.