سرخط خبرها
خانه » مقاله » با موج جدید رسانه ای الحاق آستارا به اردبیل؛ پیام یک مشگین شهری به مردم آستارا/اینجا حلوا خیرات نمی کنند

با موج جدید رسانه ای الحاق آستارا به اردبیل؛ پیام یک مشگین شهری به مردم آستارا/اینجا حلوا خیرات نمی کنند

Print Friendly, PDF & Email

همای گیلان:اگر استان اردبیل مزیتی داشت و آش دهن سوزی بود مشگین شهری ها هیچ وقت به فکر الحاق به آذربایجان شرقی نمی افتادند آری اینجا حلوا خیرات نمی کنند.

به گزارش بهجت خبر؛ به تازگی موج جدیدی از فشار رسانه ایی مبنی بر تلاش برای الحاق آستارا به اردبیل از سوی برخی مسئولین اردبیلی ایجاد شده است که آستارا را جزو خاک اردبیل بکنند.

مردم شریف آستارا از آنجایی که شهرتان و مردمتان بارها و بارها با آغوش باز پذیرای ما مشگین شهریها بوده اند بر همین اساس برخود وظیفه می دانیم نکاتی را به عنوان مردمان یکی از شهرهای استان اردبیل برایتان خاطر نشان سازیم.

در ظاهر و در روی نقشه مشگین شهر جزو شهرستانهای اردبیل میباشد ولی در واقعیت به هیچ وجه اینگونه نیست. اینجا مشگین شهر را به چشم یک فرزند ناتنی مینگرند نتتها هیچ اقدامی برای توسعه و پیشرفتش صورت نمیگیرد بلکه تا میتوانند زیر پایش را هم خالی میکنند تا مبادا گوی سبقت را از فرزند تنی شان (سرعین) بدزدد.

اینجا نه تنها از تبلیغ و معرفی آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری مشگین خبری نیست بلکه تا می توانند به نام اردبیل مصادره می کنند(بقعه شیخ حیدر مشگین تبدیل شده به بقعه شیخ حیدر اردبیل_ شهر یری مشگین شده شهر یری اردبیل_ پل معلق مشگین شده پل معلق اردبیل و آبهای گرم مشگین به نام اردبیل معرفی می شوند).

منیت خواهی های اردبیل در تمامی زمینه ها به وضوح آشکاراست در حوزه ورزش حق ورزشکاران مشگین شهری خورده می شود در حوزه بودجه و اعتبارات تا می توانند جلوی اعتبارات را یا میگیرند یا پس از تخصیص به اسم مشگین برای خود هزینه میکنند ، در حوزه سیاست با توجه به قدرت و نفوذی که در استان هست بر اساس منافع خود، در مشگین سیاست ورزی و مهره چینی می کنند.

اینها حتی به سبلان بزرگمان هم رحم نکردند و نتنها به مصادره اسمی قناعت نکردند بلکه با انواع و اقسام امکانات و راهکارها درصددند تا راه صعود به سبلان را از مشگین به اردبیل تغییر دهند. مردم شریف آستارا نمیدانیم چه قولهایی به شما داده اند ولی با صراحت به شما میگوییم اینها وعده هایی توخالی و سرابی بیش نیست.

حواستان باشد که بعدها افسوس تصمیم اشتباهتان را نخورید. حواستان باشد قدر آنچه که دارید را بدانید. حواستان باشد تا من بعد به جای ساحل آستارا، بازارچه ساحلی آستارا ، امامزاده آستارا ، راه آهن آستارا-آذربایجان و … نگویند ساحل اردبیل ، بازارچه ساحلی اردبیل و ….

قدر گیلان وزینتان را بدانید که از هر لحاظ از اردبیل سرتر و برتر است چه از لحاظ آمار بودجه ، گردشگری، بیکاری، اشتغال ، تخصیص بودجه و اعتبارات و …

اگر استان اردبیل مزیتی داشت و آش دهن سوزی بود مشگین شهری ها هیچ وقت به فکر الحاق به آذربایجان شرقی نمی افتادند آری اینجا حلوا خیرات نمی کنند.

ارسالی از :رضا وطن خواه در #کانال_مشگین_نیوز :

https://t.me/Meshkin_News24/11602

/با کانال همای خبر همراه باشید

همچنین ببینید

چه کار کنیم تا هنگام دویدن، پهلویمان درد نگیرد/سیدرضا میرحسینی

اختصاصی همای گیلان، قبل از دویدن، دست راست را بالا ببرید، و بدنتان را به ...

۳ دیدگاه

 1. به عنوان یک مشگین شهری عرض می کنم ، این فرد مشگین شهری نیست بلکه یکی از تند روهای منحرف گیلانی است که با نامردی می خواهد نظر مردم آذربایجان و اردبیل را نسبت به ما مشگین شهریها خراب کند . درود بر آذربایجان و یاشاشین اردبیل نازنین

 2. ضمن تشکر از زحمات مدیریت محترم پایگاه خبری و تحلیلی همای خبر در انعکاس نظرات ، خواهشمند است این جوابیه را در ذیل نوشته این هموطن مشگین شهری درج فرمایید .
  ۱- اینجانب به عنوان یک اردبیلی و ضمن احترام به نظر این برادر مشگین شهری و برخلاف نظر ایشان معتقد هستم که شهرستان مشگین شهر ، بخشی مهمی از استان اردبیل است و در رده بندی شهرهای این استان به عنوان دومین شهر استان اردبیل بعد از مرکز استان قرار دارد و درحالی که سرعین در رده های پایین تر می باشد.
  ۲- آقای وطن خواه ، کم لطفی کرده اند و توجه ندارند به اینکه سرعین مال همه ایران است ، این شهر شهرت جهانی دارد ، بیش از ۱۵ میلیون توریست داخلی و بالای ۷۰ هزار نفر توریست خارجی سالانه ازسرعین و جاذبه های گردشگری آن بازدید می کنند . و نباید شهرهای یک استان را با هم مقایسه کرد . هر گل بوی خاص خودش را دارد . مشگین شهر هم زیبایی های خاص خودش را دارد که سرعین هرگز به آن زیبایی نیست . در استان اردبیل شهر تنی و ناتنی نداشته و نداریم چو عضوی به درد آورد روزگار ، دگر عضو ها را نماند قرار . گفتن چنین حرفهای بدور از واقعیت در زمانی که اردبیل در بحث الحاق آستارا دنبال مطالبات برحق مردم آستارا است ، بی انصافی محض درحق مردم اردبیل و آستارا است . جایگاه مشگین شهر ، بسیار بالا است و سالهاست که بعنوان دومین شهر این استان بوده و در جذب اعتبارات و بودجه ها هم هیچوقت اردبیل در این شهرستان کم نگذاشته است . اتوبان این شهرستان یکی از زیباترین اتوبان ها است که سالها با اختصاص بودجه کلان تکمیل شده است درحالی که مسیر اهر به تبریز همچنان در وضعیت قبلی ماندگار شده است .
  ۳- اینکه نامگذاری پل معلق و برخی اماکن مشگین شهر به اسم اردبیل انجام می شود ، سخنی است که محلی از اعراب ندارد . در معرفی این اماکن در ابعاد کشوری اینگونه گفته می شود که بعنوان مثال ، پل معلق در شهرستان مشگین شهر در استان اردبیل واقع است، تا امکان شناساندن آن برای کسانی که اصلا نام مشگین شهر را نشنیده اند یا نمی دانند چنین شهری در کجای ایران وجود دارد ، ممکن گردد . آیا غیر از این باید گفته می شد ؟ چرا ایشان به این اعتراض نمی کنند که چرا اخیرا ً در شبکه سه سیما ، گردنه حیران را با عنوان گردنه حیران گیلان معرفی کردند و نگفتند گردنه حیران آستارا ؟ اینگونه شناساندن مکان ها ، برای کسانی است که اسم این شهرستان ها و اماکن به گوششان هم نخورده است . مگر در شبکه خبرگزاری ها وقتی خبری از یک شهر درج می شود در پایان خبر گفته نمی شود که این شهر در کیلومتر فلان از استان فلان قرار دارد. این حساسیت کاملا بچه گانه و بیوجه است.
  ۴- اینکه این شخص به عدم تخصیص بودجه ورزشی وتضییع حقوق ورزشکاران و مشکلات کوه سبلان و عدم اختصاص بودجه و اعتبارات به مشگین شهر و سایر موضوعات پرداخته اند ، یک کلی گویی بیش نیست . اشاره به اینکه در صورت الحاق آستارا به اردبیل اسامی تمامی اماکن آستارا به اردبیل تغییر داده خواهد شد ، یک اظهار نظر نیست یک حرف بی ربط و بی حساب است . اردبیل مگر اماکن معتبر بین المللی کم دارد ؟ مگر ایشان نمی داند که یکی از سه اثر جاویدان ایران دراردبیل واقع شده است .
  ۵- آقای وطن خواه به این سوال پاسخ دهند که شهرستان مشگین شهر ، وقتی که سالها در مدیریت تبریز بود . در طی این سالهای دراز چه گلی به سر این شهرستان زده شد؟ که اردبیل در این کار کوتاهی کرده است . مگر غیر از این است که در زمان وابستگی این شهرستان به آذربایجان شرقی چیزی جز عقب ماندگی و بدبختی نصیب این شهرستان نشده بود ؟ چرا به هزاران هزار مشکل بی شمار این شهرستان در آن زمان اشاره نمی شود ؟ ، چرا انسان باید قدر نشناس باشد و خدمات بی شمار اردبیلی ها و استان اردبیل را در طی این سالها تمام و کمال منکر بشود ، چرا یک مقایسه ای به وضعیت راهها ، اماکن درمانی ، دانشگاهی ، اداری ، کارخانه ها و باغات و …. قبل از الحاق به اردبیل و بعد از آن نمی نمایند ؟ ، اگر اردبیل بد باشد و آذربایجان شرقی و تبریز خوب ، چرا مردم سراب با حسرت و نوشتن درخواست های مکرر درخواست الحاق به اردبیل و جدایی از تبریز را دارند ؟ ایشان بروند از مردم سراب کمی پرس و جو. برادر مشگین شهری آیا بنظرتان رشت و گیلان مدینه فاضله است ؟ بیکار ندارد ؟ مشکلات ندارد ؟ آیا شهرستانی به کمبود بودجه اش در این استان اعتراض ندارد ؟ طومار علیه مسئولین در این استان نوشته نمی شود ؟ چرا برای شما مرغ همسایه غاز شده است ؟ و چرا اینقدر قدر داشته های خودتان و استان خودتان را نمی دانید . شما اگر مشکل شخصی با اردبیل دارید اگر تعصبی به مشگین شهر دارید ، نظر شخصی خودتان را به نام مردم مشگین شهر تعمیم ندهید . خدای بزرگ همیشه شاهد اعمال و کردار و گفتار ماست و به فرموده امام راحل عالم محضر خداست در محضر خدا گناه نکنید .

 3. https://t.me/Meshkin_News24/11656
  در جواب رضا وطن خواه خواستم اینو بگم منیت خواهی اردبیل چه ربطی به دست اندازی به خاک ازربایجان داره که از هر طرف دنبال تصاحب و جدا کردن کردن بخشی از ازربایجان هستند‌‌.
  از طرف اورمیه کردها و از اردبیل طالشی ها و فردا باز کردها از عنبران ازربایجان ررا تکه تکه خواهند کرد.بعدش ندادن بودجه به مشگین برمیگرده به مسولان ناتوان و رانت خوار مشگین که همش در زد و بند سیاسی و امتیاز اقتصادی و استخدامی فک وفامیل خودشون هستند اخه کل مدیران مشگین در طول چهل سال نتونستن مسیر ده کیلومتری مشگین و ابهای گرم را درست کنن هر سال اگه دویست متر این مسیر و درست میکردن الان تمام شده بود.هر سال فقط یک هتل اقامتی با جذب سرمایه گذار خصوصی درست میشد الان چهل تا هتل داشتیم لطفا بی عرضگی و ناتوانی مدیران را به منیت اردبیل و دست اندازی به خاک ازربایحان بهانه نکنیم
  مشگین نیوز, [۲۹٫۰۳٫۱۸ ۰۲:۳۶]
  [ Photo ]
  مردم با غیرت آستارا تابلوی پان طالشی ها در ورودی گردنه حیران را کندند.?گفتنی است که صحبت های غیر مسئولانه و وحدت شکن برخی مسئولان و فعالان افراطی پان طالشی موجب نگرانی مردم شده است.
  @meshkin_News24
  https://t.me/Meshkin_News24/11656

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.