سرخط خبرها
خانه » اخبار » انتقاد تند و تیز استاندار گیلان از عملکرد اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ نخستین جلسه سال را نمی خواهم با اوقات تلخی به پایان ببرم،با تکان دادن خود به مشکلات مردم برسید چرا که ظاهرا آمار ارائه شده نشان می دهد مردم را خوب اذیت میکنیم! / در کمیته های فنی انضباط وجود ندارد

انتقاد تند و تیز استاندار گیلان از عملکرد اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ نخستین جلسه سال را نمی خواهم با اوقات تلخی به پایان ببرم،با تکان دادن خود به مشکلات مردم برسید چرا که ظاهرا آمار ارائه شده نشان می دهد مردم را خوب اذیت میکنیم! / در کمیته های فنی انضباط وجود ندارد

Print Friendly, PDF & Email

 استاندار گیلان از نحوه بررسی ، ساماندهی و نتیجه بخشی اعطای تسهیلات اشتغال فراگیر و سامانه کارا اظهار نگرانی کرد.

همای گیلان، استاندار عصر روز گذشته در نشست کارگروه رفع موانع تولید با تاکید بر اینکه تسهیلات مصوب و قانونی باید شغل و درآمد واقعی ایجاد کند گفت : آمار و گزارش های ارائه شده نشان دهنده وضعیت نگران کننده مراحل بررسی ، تصویب و اعطای تسهیلات اشتغال فراگیر و به ویژه تسهیلات روستایی و عشایری است.

مصطفی سالاری با اعلام نارضایتی از عملکرد اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: مطرح شدن تنها ۵/۲ ( دو و نیم ) درصد پرونده های درخواست تسهیلات اشتغال روستایی در کمیته های فنی و ارجاع فقط ۵ تا ۶ درصد از تقاضاها به بانک یعنی در کمیته های فنی انضباط وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: اعطای تسهیلات مصوب و قانونی باید شغل و درآمد واقعی ایجاد کند به انضمام اینکه مراحل جذب آن با سرعت کافی طی شود.

استاندار گیلان در ادامه ضمن تاکید بر برگزاری جلسه های تخصصی در حوزه های مختلف به ویژه گردشگری و صنایع دستی ، افزود: در نشست بعدی اعضای کارگروه رفع موانع تولید انتظار می رود تغییرات محسوسی دیده شود.

مصطفی سالاری در پایان با اشاره به اینکه نخستین جلسه سال را نمی خواهم با اوقات تلخی به پایان ببرم خطاب به مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بیشتر تلاش کنید و با تکان دادن خود به مشکلات مردم برسید چرا که ظاهرا آمار ارائه شده نشان می دهد مردم را خوب اذیت میکنیم.

در این نشست ضمن مطرح شدن مشکلات مختلف ۷ شرکت تولیدی – صنعتی استان در حوزه های مختلف به ویژه کمبود منابع مالی و نقدینگی ، راه های رسیدگی به این مشکلات و رفع موانع حل آن بررسی شد و مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط نظرات خود را مطرح کردند.

منبع: تابناک

همچنین ببینید

کارگران شهرداری از مهندس سید مهدی رجائی شهردار لنگرود تقدیر کردند

کارگران زحمتکش شهرداری لنگرود در دیداری حضوری از شهردار لنگرود تقدیر و تشکر کردند. همای ...

یک دیدگاه

 1. جناب سالاری عزیز…
  کاش حالا که میخواهید همه چیز گیلان رو زیر و رو کنید و از نو بسازید ، بد نیست تا کمی هم غمخوار چای و چایکاران باشید و چایکارانی که سالهاست مظلومانه اسیر یک سری افراد بی سوار و رانتی خون دل میخورند …
  سازمان چای کشور سازمانی کاملا سیاسی بدون وجود نیروهای خبره و با سواد با رئیس ومعاونین که فقط آمار دادن قشنگ را بلدن ودر گلوگاهها عقب گرد میکنند !! غنچه های چای آماده چیدند رئیس سازمان دلش را خوش به آمار چند قرآن وام و بدهکاری که کشاورز را زیرش خم میکند کرده وهنوز معلوم نیست چایکار نگونبخت دسترنجش را چقدر باید بفروشد و همان پول را ماهها با بی لیاقتی اینان در دست کارخانه دار باشد !!
  پژوهشکده چای ایران ، پژوهشکده ای بی مصرف !! دلخوش به چند آزمایش و هوار زدن بیخودی که حتی قادر نیستند یک باغ یک هکتاری را تا پنج سال دیگر احداث کنن !!! با مدیران و نیروهایی خاص با حقوق ده میلیونی با طرح های بی استفاده و بی خاصیت که در هیچ جایی بدرد چایکار وکشاورز نخورده و نخواهد خورد …راه دوری نروید همین الان از مدیرانش بخواهید حاصل تحقیق خود را ارایه دهند ! حرفهای گنده و قشنگ که در عمل هیچ است !!
  صندوق حمایت از چای با مسئولی که سالها در راس مدیریت کشاورزی گیلان ،کشاورز گیلانی را به قهقرا برده و این روزها حرف از ورود چای به بورسی میزند که از تلفظ اسمش عاجز است !!!مدیری پس گرا وفاقد هیچ گونه تحرک به نفع کشاورز و دست پروده وعروسک خیمه شب بازی رئیس سازمان چای !!!

  جناب سالاری لطفا تابوی حضور مدیران بی سواد وفاقد مدیریت در راس سازمان چای را بشکن واز جوانان غیر سیاسی و خوش فکر در چای استفاده کن لطفا و باز هم لطفا آستین بالا بزن تا پنج سال دیگر چایکار وگیلانی در عمق بدبختی وفقارت دست وپا خواهد زد .
  حالا که کسانی که چند دهه با قدرت و زور گیلان را به قهقرا فقر برده اند و دستشان را خدا از گیلان کوتاه کرده ، لطفا برای این مردم کاری بکن چرا که کسی که قبل از تو سکاندار این کار بود خودش با امضایی که موجود است سند بدبختی چای وچایکار گیلانی و بازاری گیلان را امضاء کرده بود و پشت تریبون آنقدر حرفهای قشنگ میزد که همه فکر مکیردن فرشته نجات گیلان است .
  لطفا از خوش فکران با سواد بخواه کاری برای چای کنند که اگر مشکل چای حل بیشتر از نصف اشتغال گیلان حل میشود .
  ما امیدمان به شماست وبس .
  یاعلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.