فرماندار رودسر : ضرورت تشکیل کمیته تعیین خسارت محصولات کشاورزان / پیش بینی حداقل ۶۰درصد خسارت به باغات رودسر


همای گیلان، به گزارش روابط عمومی فرمانداری رودسر،با توجه به بارش برف در اشکورات رحیم آباد، فرماندار رودسر بی درنگ بجهت بررسی وضعیت سرمازدگی محصول فندق وگردوی اشکورات به زیاز اشکورات سفر کرد و در بازدید میدانی از وضعیت محصولات باغی و دیدار تعدادی از کشاورزان و کارشناسان نسبت به این وضعیت دستورات مقتضی را اعلام کرد .
فرماندار رودسر با اشاره به تشکیل ضرب الاجلی کمیته تعیین خسارت محصولات کشاورزان افزود : طبق بررسی های بعمل آمده کارشناسان جهاد کشاورزی شهرستان پیش بینی می شود در مناطق پایین دست بنا به متغییر بودن میزان خسارت به نسبت بالادست در باغات فندق ، گردو و گل و گاوزبان به میزان حداقل ۶۰ درصد از همین باغات دچار مشکل سرمازدگی و خسارت شده اند که در این راستا جهادکشاورزی نسبت به تشکیل کمیته تعیین خسارت کشاورزان اقدام عاجل نماید .
وارسته بهدانی در این بازدید ضمن تاکید به کارشناسان در زمینه تبلیغ و نشر بیمه کشاورزان افزود : طی بررسی ها نشان داده شده کمتر از ۵ درصد کشاورزان دارای بیمه محصولات هستند که متاسفانه در این مواقع نیاز به بیمه و پرداخت خسارتهای ناشی از حوادث غیرمترقبه و سرمازدگی حساسیت موصوع را نمایان می سازد و دیگر آن زمان فایده ای بحال کشاورزان نخواهد داشت .
وی به ضرورت تشکیل کمیته بیمه کشاورزان تاکید کرد و گفت : جهادکشاورزی نسبت به تشکیل کمیته بیمه کشاورزان اقدام نماید تا محصولات دیگر در بخش های مختلف در مواقع بحرانی و در صورت بروز حادثه و خسران با آن طی سپری نمودن مراحل پرداخت شود و گوشه ای از مشکلات کشاورزان را برطرف سازد
فرماندار رودسر با اشاره به اینکه تاکنون ۸۵۰۰ خانوار از کشاورزان در بانک اطلاعاتی جهاد کشاورزی ثبت شده اند افزود: محصولات این کشاورزان توسط کارشناسان در حال بررسی میزان خسارت است و تا چند روز آینده اعلام رسمی خواهد شد .
وارسته بهدانی با اعلام این خبر گفت: شهرستان رودسر دارای ۱۲ هزار و ۸۰۰ هکتار سطح زیرکشت فندق است که از این میزان ۸ هزار هکتار از آن واقع در اشکور سفلی و مابقی در اشکور علیا است .
فرماندار رودسر ادامه داد : همچنین ۳۸۵ هکتار از باغات شهرستان اختصاص به گردو و ۴۷۰ هکتار نیز از سطح زیرکشت شهرستان مختص گل گاوزبان است .
وی در پایان ضمن خداقوت به کشاورزان افزود : قشر کشاورز از زحمتکشان مظلوم جامعه هستند و این خسارات خستگی آنان را مضاعف میسازد اما یقین داشته باشند در کنارشان هستیم و نسبت به پیگیری این مشکل و رسیدن به نتیجه ای که بتواند خساراتشان را تا حدودی جبران نماید از هیچ تلاشی دریع نخواهیم کرد.

با کانال همای خبر همراه باشید

About سجاد حراتی

Check Also

شکایت رسمی سپیدرود از پاشازاده و شاهین بوشهر | گزینه‌های احتمالی برای هدایت سپیدرود

همای گیلان:حاشیه های تمام نشدنی فوتبال؛ شکایت رسمی سپیدرود از پاشازاده و شاهین بوشهر | …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.