سرخط خبرها
خانه » اخبار » آمریکا: پس از خروج از برجام دنبال فشار اقتصادی بی‌سابقه علیه ایران هستیم

آمریکا: پس از خروج از برجام دنبال فشار اقتصادی بی‌سابقه علیه ایران هستیم

Print Friendly, PDF & Email

همای گیلان، وزیران دولت آمریکا در نامه‌ای به همتایان خود از تروئیکای اروپایی نوشته‌اند واشنگتن بعد از خروج از توافق هسته‌ای ایران به‌دنبال اعمال فشار اقتصادی بی‌سابقه علیه این کشور است.
به گزارش تسنیم، پایگاه اینترنتی شبکه خبری بلومبرگ جزئیاتی از نامه «مایکل پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا و «استیون منوچین»، وزیر خزانه‌داری این کشور برای رد کردن درخواست کشورهای اروپایی جهت معافیت شرکت‌های این قاره از تحریم‌های آمریکا علیه ایران را منتشر کرده است.
روز جمعه مقام‌های فرانسوی گفتند که دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا درخواست کشورهای اروپایی برای معافیت از تحریم‌های آمریکا علیه ایران را رد کرده است.
بلومبرگ نوشته پامپئو و منوچین در نامه‌ای که به‌رؤیت این شبکه خبری رسیده خطاب به وزرای خارجه و دارایی انگلیس، آلمان و فرانسه نوشته‌اند آمریکا اکنون که از توافق هسته‌ای خارج شده به‌دنبال اعمال «فشارهای مالی بی‌سابقه» علیه ایران است و مگر در صورتی که شاهد «تغییرات ملموس، قابل‌اثبات و پایدار» در سیاست‌های ایران باشد، قصدی برای نرمش نشان دادن ندارد.
در این نامه آمده است: «رئیس‌جمهور به یک دلیل ساده از برجام خارج شد: این توافق نمی‌توانست امنیت مردم آمریکا را تضمین کند، بنابراین، ما در موضعی نیستیم که استثنائاتی برای این سیاست قائل شویم، مگر در شرایط بسیار خاصی که آشکارا به‌سود امنیت ملی ما باشد».
بلومبرگ نوشته کشورهای اروپایی در نامه به همتایان آمریکایی‌شان از تصمیم دولت این کشور برای خروج از برجام به‌شدت ابراز تأسف کرده و خواستار دریافت ضمانت‌هایی شده‌اند مبنی بر اینکه تحریم‌های ثانویه آمریکا افراد و شرکت‌های در حال همکاری با ایران را هدف نخواهد گرفت.

همچنین ببینید

آیت الله فلاحتی در خطبه های نمازجمعه رشت: معرفی مسئولان استان به دستگاه قضا در صورت تبلیغ کالای خارجی در سطح شهر!

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: مسئولان مدام از اقتصاد مقاومتی می گویند اما هنوز ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.