سرخط خبرها
خانه » مقاله » تقدیری از پدر زیست شناسی گیلان

تقدیری از پدر زیست شناسی گیلان

Print Friendly, PDF & Email

همای گیلان، بی شک نام استاد مرحوم ولی الله اردشیری در گیلان با درس فیزیک پیوندی ناگسستنی دارد ، بسیاری از نخبگان استان و رشت ، بویژه دانش اموزان و فارغ التحصیلان دهه های ۶٠ و٧٠ شمسی ، عاشق ترین معلم ان سال ها را از یاد نبرده و نخواهند برد .

خوشبختانه راهی که اردشیری پیمود ، ناتمام باقی نمانده است و استاد سید منصور مداح بیش از دو دهه ، ان مسیر را با جدیت ، شور ، شعور و نشاط غبطه امیزی طَی می کند .

نگارنده بر این باور است که استاد مداح ، عطیه الهی برای دانش اموزان این سال هاست . ایشان با تسلط کم نظیر و غنای وافر علمی ، متانت و مناعت طبع نکات بی شمار درس زیست شناسی را در زورق هایی از انسانیت و خلوص نیت به دانش اموزان گیلانی و رشتی ، تقدیم می کند .

سید منصور مداح ، یکی دو سالی است که از اموزش و پرورش بازنشسته شده است ، دانش اموزان و اولیای انان اما ، این در گرانبها را چنان قدر می نهند که شایستگی اش را دارد .

مداح را نمی توان صرفا یک معلم درس زیست شناسی دانست ، تواضع ، خوشرویی و در عین حال صلابت و جدیتش در اموزش و از همه مهم تَر حساب کشی علمی از دانش اموزان ، از او معلمی ساخته است که هر کس ارزو می کند پای درسش بنشیند تا زیست شناسی را ان گونه که هست ، بفهمد ،

امروزه که بازار کنکور و به تبع ان ، کلاس های خصوصی کاملا داغ است ، وجود استاد مداح ، با شکسته نفسی منحصر بفرد و پذیرش هردانش اموز با هر شرایط مالی و خانوادگی در حلقه درس ، لطفی است از سوی خداوند مهربان به ما گیلانی ها ورشتی ها ، معلمی که بچه ها او را یک مرشد و پدری بزرگوار می دانند و می نامند .

نیست یر لوح دلم جز الف قامت یار
چه کنم حرف دگر یاد نداد استادم

با کانال همای خبر همراه باشید

همچنین ببینید

جملات کوتاه ولی پر معنی در طب/محمود مقدسی

اختصاصی همای گیلان، اگر می خواهید ؛ دندانهایتان را جرم گیری نمائید ؛ کافیست صبح ...

۲ دیدگاه

  1. من سر کلاس این آقا نشستم، من درس دادن این آقا رو گوش دادم، من بخاطر این آقا و درس دادنش دارم آیندم رو می‌بازم ! پدر زیست شناسی؟ بعله ایشون پدر زیست شناسی هستن اما از نوع ناپدریش

    • بی انصافی هم حدی داره ، من کلاس اقای مداح تو گروه عمومی نشستم ، نزدیک هشتاد درصد زیستوزدم وپزشکی نشستنمو مدیون ایشونم لابد شما خوب گوش ندادین ودل به درساش نسپردین
      پدر زیست شناسی گیلان لقب خوبیه براشون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.