فردین معصومی در دیدار با فرماندار سیاهکل گفت : شهرستان سیاهکل یکی از قطب های کشتی گیلان و مازندران بود و باید تلاش کرد تا بار دیگر این موضوع را احیا کنیم


همای گیلان، این قهرمان ملی از فرماندار سیاهکل درخواست کرد که نسبت به احیای ورزش قهرمانی کشتی شهرستان و ارتقای سطح کیفی و امکانات کشتی گیله مردی شهرستان کمک نمایند.
در این دیدار که جمعی از مدیران و قهرمانان ورزش کشتی نیز حضور داشتند مهندس اسلامی فرماندار سیاهکل نیز ورزش و ایجاد شور و نشاط اجتماعی را یک هنر توصیف کرد که با پتانسیل خوب خود می تواند باعث دوری آسیب ها از جامعه شود.
وی افزود : ورزش حرفه ای و قهرمانی امر بسیار سختی است و مردم از شما قهرمانان و پهلوانان انتظار دارند و مردم گیلان از افتخارات خود حمایت می کنند که این اولین الفبای پهلوانی و معرفت است چون احترام به افراد بزرگ و افتخارات کشور احترام به خانواده است.
فرماندار سیاهکل با تاکید بر پیگیری اداره ورزش و جوانان شهرستان مبنی بر احیای ورزش کشتی و توسعه کشتی گیله مردی اظهار داشت : ورزش کشتی برای استان و شهرستان ما دارای اهمیت ویژه می باشد و قهرمانان به این عرصه ورود کنند تا با استفاده از تخصص خود نسبت به توسعه آن اقدام کنند.
وی افزود: رشته ای ورزشی مثل کشتی که دارای اصالت می باشد باید هر چه بیشتر توسعه یابد و از اداره کل ورزش و جوانان می خواهم اعتباراتی نیز برای توسعه ورزش گیله مردی اختصاص دهد و ما آمادگی داریم با همکاری منابع طبیعی و ورزش جوانان نسبت به تعیین یک قطعه زمین جهت احداث سالن کشتی گیله مردی اقدام کنیم.
مهندس اسلامی در پایان با اشاره به اهمیت احترام به مفاخر ملی این امر را کاری پسندیده در توسعه فرهنگ و اعتلای نام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و از اداره ورزش و جوانان شهرستان خواست در اسرع وقت نسبت به مکان یابی یک قطعه زمین برای تاسیس دفتر کشتی گیله مردی و سالن این ورزش اقدام نماید .

با کانال همای خبر همراه باشید

About سجاد حراتی

Check Also

امام جمعه آستانه اشرفیه: مجمع نمایندگان گیلان در انتخاب نماینده معین آستانه اشرفیه تجدیدنظر کند

همای گیلان:امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به انتخاب نماینده لاهیجان به‌عنوان نماینده معین شهرستان آستانه‌اشرفیه گفت: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.