خانه / اخبار / در اولین روز از فصل زمستان؛ ستاد مدیریت بحران شهرستان لاهیجان تشکیل شد

در اولین روز از فصل زمستان؛ ستاد مدیریت بحران شهرستان لاهیجان تشکیل شد

Print Friendly, PDF & Email

همای گیلان، به گزارش روابط عمومی فرمانداری لاهیجان؛ ظهر روز شنبه ۹۷/۱۰/۰۱، جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان به ریاست جانبازی سرپرست فرمانداری لاهیجان برگزار گردید.
امیر جانبازی در این جلسه عنوان کرد: از همه عزیزان که در شرایط های بحرانی گذشته زحمات فراوانی کشیدند تقدیر می کنم، در بارندگی های ماه های گذشته، بارش برف و… همه پای کار بودند و تلاش هایشان قابل تقدیر و تشکر است.
وی افزود: باید دو موضوع اقدامات پیشگیرانه و اقدامات پس از شرایط بحرانی مد نظر قرار گیرد.
سرپرست فرمانداری لاهیجات اظهار داشت: در اقدامات پیشگیرانه لایروبی رودخانه ها، تعویض کابل های برق و… انجام شد و مدیریت شهری نیز اقدامات قابل توجه ای انجام داد و حتی دیدیم که پرسنل شهرداری و دیگر ارگان ها پای کار بودند و باید از این عزیزان قدردانی کرد.
جانبازی عنوان کرد: ارگان ها و ادارات تجهیزات و موضوعات مورد نیاز خود را باید در این جلسات مطرح نمایند، اخیرا نیز مبلغ حدود یک میلیارد تومان با هماهنگی های انجام شده با مدیریت بحران استان به لاهیجان تخصیص یافت.
وی به تشریح مبالغ اختصاص یافته از این اعتبار به دستگاه های مختلف پرداخت و تصریح کرد: پروژه های بازسازی و بهسازی سردهنه‌ها و دریچه رودخانه‌ها، بازسازی تاسیسات خسارت دیده آب شرب روستایی شهرستان، بازسازی معابر روستایی، بازسازی شبکه‌ها و تاسیسات آسیب دیده در برق، احداث دیوار حفاظتی خیابان ۲۰ متری حافظ، تعمیر و راه اندازی ایستگاه‌های پمپاژ و مرمت و بازسازی آب‌بندان‌های روستاها در سطح شهرستان با مبلغ ۱میلیارد تومان  از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای توسط ستاد مدیریت بحران شهرستان به استان ارسال شد و از سوی سازمان مدیریت بحران تائید گردید که مجریان این پروژه‌ها ادارات آب منطقه‌ای، آبفار، بنیاد مسکن، توزیع برق، شهرداری لاهیجان و جهاد کشاورزی می‌باشند.
وی گفت: در بحران های گذشته دیدیم که با مدیریت های انجام شده و شناسایی و استفاده از ظرفیت ها به خصوص بخش خصوصی، سازمان های مردم نهاد و حتی هیات های ورزشی همچون کمیته آفرود مشکلات ایجاد شده به سرعت رفع شد.
جانبازی در پایان خاطرنشان کرد: باید به گونه ای برنامه ریزی شود که در زمستان و روزهای پیش رو اگر بارشی داشته باشیم مردم از آن لذت ببرند، برای دستیابی به این مهم همه باید پای کار باشند تا مشکلات شرایط بحرانی را نداشته باشیم.

با کانال همای خبر همراه باشید

درباره ی سجاد حراتی

همچنین ببینید

بیش از ۵ هزار مسافر از پایانه مسافربری شهرداری لاهیجان عزیمت کردند

مدیر پایانه مسافربری شهرداری لاهیجان گفت:۵ هزار و ۴۷۱ مسافر در تعطیلات تاسوعا و عاشورا ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.