خانه / اخبار / اهالی وشورای اسلامی طالب سرا پیشرو در امور توسعه روستایی

اهالی وشورای اسلامی طالب سرا پیشرو در امور توسعه روستایی

Print Friendly, PDF & Email


مشارکت عمومی در مسائل مختلف فرهنگی،عمرانی سیاسی،اقتصادی و…بعنوان یکی از مقوله های مهم و حائز اهمیت درهمه جوامع وکشورما است.
همای گیلان، باتوجه به شرایط اقتصادی که امروز گریبانگیر کشور عزیز ما است برای پیشبرد امور در جای جای کشور همت واراده مردمی و مسئولین محلی را می طلبد تا بسیاری از مشکلات پیش روی توسعه و آبادانی این مرزوبوم حل گردد.
شوراهای اسلامی یکی از نهادهای مردمی هستند که درکنار وظایف ذاتی‌شان بعنوان نمایندگان مردم بازوان اجرایی و توانمندی هم برای دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی در سطح روستا ها و شهرها هستند تا روند خدمات دهی دولت را آسانتر شود.
روستای طالب سرا از روستاهای بخش اطاقور لنگرود با مردمانی خونگرم دریادل و استوار که استواری را از کوههای البرز سرسبز و وسعت نظرشان را هم از رودخانه همجوارشان به ارث برده اند،ازدیرباز مردمان این روستا دارای متعمدین بسیار خوبی بوده اند که همواره برای عمران و آبادانی روستایشان دغدغه داشته اند بطوریکه این خصیصه آنها دربین روستاهای همجوار زبانزد خاص وعام بوده مشارکتشان درامور مختلف مثل کمک به احداث مدرسه ،مسجد،پایگاه مقاومت بسیج در روستا،جاده سازی بین باغات جهت دسترسی آسانتر کشاورزان به باغات چایشان،پل سازی برروی رودخانه پایین دست روستا کمک ودست گیری از نیازمندان روستا و…مثال زدنی است و همیشه درجهت ترقی وپیشرفت محل زندگیشان با همکاری معتمدین پیشرو بودند بنابراین در مقایسه با بسیاری از روستاهای همجوار خود با پیگیری ها و تعامل خوبشان از بسیاری از نعمات و امکانات موجود درخوان گسترده نظام جمهوری اسلامی توانسته اند زودتر ازبقیه بهره بگیرند.از اب وبرق و گاز وراه آسفالته گرفته تا دهیاری وشورای اسلامی
یکی ازاین امکانات هم خانه بهداشت این روستاست که ازهمان اوایل سالهای پیروزی انقلاب اسلامی با پیگیر‌های اهالی و معتمدین با تجمیع چندین روستا به مرکزیت طالب سرا دراین محل احداث شد تا به روستائیان خدمات رسانی کند.
این ساختمان به علت قدیمی بودنش درسال ۹۰بعنوان ساختمان تخریبی اعلام شد اما با مشورت معتمدین وبخصوص پیگیریهای مهدی جعفری،یکی از اعضای شورا که همیشه ازقدیم الایام بعنوان معتمد ومورد اعتماد مردم روستا بودند با تعامل و کمک گرفتن از افراد خیر و خصوصا هزینه شخصی خود این ساختمان را از تخریب درآورده و به مرحله استفاده رساندند تا ازآن استفاده بهینه شود که این خود به معنای پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری درراستای اهمیت دادن به اقتصاد مقاومتی است.همچنین از معتمدین شنیدیم که آقای جعفری برای یکی از پیرزنهای روستا که تنها زندگی میکند و شرایط مالی مساعدی هم ندارد مورد حمایت قرارداده و با هزینه شخصی خود برای وی سرویس بهداشتی و حمام ساخته است.
جلیل اصلانپور وذوالفقار پورشریف دیگر اعضای شورای اسلامی و چند تن از معتمدین این روستا طی گفتگویی براین مدعا صحه گذاشتند و از پیگیریهای مهدی جعفری درخصوص حل مسئله خانه بهداشت وهمچنین از دکتر غلامپور،مدیر شبکه بهداشت شهرستان لنگرود بخاطر همکاریهای لازم بخصوص زمینه گازکشی این مرکز تقدیر و تشکر کردند.
اعضای شورای طالب سرا درادامه از وارثان مرحوم قاسم رشیدی یکی ازاهالی در خصوص اهدا زمین بمنظور بازگشایی خیابان جدید ۸متری در روستا قدردانی کردند وبه برخی از مشکلات روستا اشاره کرده و خواستار مساعدت مسوولین شهرستان شدند.
آنها گفتند:داخل روستای طالب سرا رودخانه ای داریم که بر اثر بارندگی شدید طغیان کرده و باعث آبگرفتگی معابر و کوچه ها میشود و نیازمند لایروبی و تعریض است که دراینجا ضمن تشکر از زحمات آقای لاهوتی، نماینده محترم مردم لنگرود در مجلس و شورای اسلامی، جناب آقای رنجبر سرپرست محترم فرمانداری لنگرود و اقای روشن، بخشدارمحترم اطاقور میخواهیم نسبت به این مسئله دست قراربگیرند. همچنین رودخانه همجوار این روستا نیازمند احداث پل است تا روستای طالب سرا به روستاهای کندسر ومرزلات به هم متصل کند که اهالی این روستاها به راحتی بتوانند تردد نمایند. که تحقق آن نیازمند توجه ویژه مسؤولین بخصوص نماینده معزز مردم لنگرود درمجلس شورای اسلامی است که درهمین جا از ایشان میخواهیم نسبت به روستای طالب سرا عنایت ویژه ای داشته باشند.
اعضای شورای روستای طالب سرا درپایان از زحمات مریم خشنود،سرپرست دهیاری طالب سرا نیز قدردانی کردند وازمسوولین شهرستان لنگرود و بخش اطاقور خواستاراین شدند تا تاییدیه دهیار جدید این روستا هرچه سریعتر صادر شده و دهیاری از بلاتکلیفی دراید.
گفتنی است:مهندس لاهوتی،نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی و سرپرست فرمانداری لنگرود چند روز قبل از انتشار این گزارش برای بررسی مسائل و مشکلات روستای طالب سرا با اعضای شورا معتمدین این روستا دریک فضایی صمیمی دیدار کردند وبرای حل مشکل کمبود آب آشامیدنی و صدور سند روستایی و تایید هرچه سریعتر دهیار جدید قول مساعد دادند.

با کانال همای خبر همراه باشید

درباره ی سجاد حراتی

همچنین ببینید

ماجرای قتل نادرشاه افشار/تهیه کننده علی غلامرضائی مدرس دانشگاه وپژوهشگرتاریخ

اختصاصی همای گیلان، دهم ژوئن سال ۱۷۴۷ [ در آن سال مصادف با ۲۰خرداد ] ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.