خانه / اسلایدشو / رئیس منابع طبیعی لنگرود: در هفته منابع طبیعی ۳۰هزار اصله نهال رایگان در بین مردم توزیع شد

رئیس منابع طبیعی لنگرود: در هفته منابع طبیعی ۳۰هزار اصله نهال رایگان در بین مردم توزیع شد

Print Friendly, PDF & Email

اختصاصی همای گیلان، منابع طبیعی لنگرود طی گفتگویی در مراسم درختکاری در روستای گلباغ سر لنگرود که باحضور مردم ومسوولین برگزارشد گفت:شعار امسال منابع طبیعی تحت عنوان منابع طبیعی بزرگترین سرمایه ملی است،انتخاب شده است.

عاشوری یاد آور شد:انتخاب این شعار برای این است که بیش از ۸۰ درصد از مساحت کشور جزءانفال و منابع طبیعی می باشد و هم اینکه منابع طبیعی در توسعه پایدار و ادامه حیات نقش قابل توجه ای دارد.

وی با بیان اینکه امروز افزایش حوادث غیر مترقبه طبیعی مثل سیل ،رانش زمین ،آلودگی هوا،ریز گردها و خشکسالی گسترده اهمیت منابع طبیعی و فضای سبز،جنگل ،مرتع و بیان اهمیت آن را بیشتر نمایان ساخته است ،گفت:خسارت واقعا جبران ناپذیر اقتصادی و اجتماعی ناشی از تخریب منابع طبیعی و بهره برداری نامناسب از آن منابع،زنگ خطری بزرگ و مهم را هم برای مسوولین و هم برای آحاد جامعه نواخته است که نمونه بارز آن را می توان به فلج شدن زندگی در استانهای جنوبی ناشی از ریزگردها نام برد که با صرف هزینه های میلیاردی نمی توان در کوتاه مدت به نتیجه رسید.

رئیس منابع طبیعی لنگرود سپس به برنامه های هفته منابع طبیعی اشاره کرد و گفت:عمده ترین برنامه های ما در هفته منابع طبیعی لنگرود ودراین هفته عبارتند از ؛شرکت کارکنان در نماز جمعه و توزیع بیش از ۷ هزار اصله نهال رایگان از گونه های مختلف در بین نمازگزاران -تشکیل جلسه به مناسبت هفته منابع طبیعی با ریاست فرماندار و نماینده محترم شهرستان-برگزاری جشن درختکاری -توزیع بیش از۳۰ هزار اصله نهال رایگان در بین دهیاران و شوراهای اسلامی و اقشار مردم-شرکت در مراسم استانی رژه یگان حفاظت و تجلیل از همکاران و همیاران نمونه منابع طبیعی-برگزاری جشن درختکاری با حضور مسوولین و دوستداران منابع طبیعی در موبندان لنگرود-دیدار با امام جمعه محترم شهرستان جهت ارائه عملکرد سالیانه و بهره برداری از بیانات ایشان.
عاشوری در پایان اقدامات صورت گرفته توسط منابع طبیعی شهرستان لنگرود را در بخش های مختلف برشمرد:
طرح آبخیزداری:
۱-اجرای پروژه سد گابیون طالش محله با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیون تومان-۲-اخذ موافقت اصولی برای مطالعات و اجرای پروژه های آبخیزداری در زیر حوزه های طالش محله-دیوشل -سیاهکردگوابر-سیاه منسه و ملاط با اعتباری بالغ بر ۸۰۰میلیون تومان.
مراتع:
۱-انجام پروژه تعادل دام و مرتع برای جلوگیری بیش از ظرفیت دام و ۱۰ میلیون تومان به پروژه در دست اقدام در حوزه مراتع-۲-پروژه در دست اقدام با خرید اصلاح مراتع ۳۰ دستگاه آبشخور۵ دستگاه منبع ذخیره آب و ۷۰۰کیلو گرم بذر از گونه بومی بذر با مبلغ بالغ بر ۲۰ میلیون تومان
جنگلکاری:
اخذ قرارداد برای انجام عملیات مراقبت جنگلکاری سنواتی از اسناد خزانه اسلامی در سطح ۵۰۰هکتار با مبلغی بالغ بر ۳۵۰ میلیون تومان
ساماندهی:
اخذ اعتبار حدود یک میلیارد تومان برای ساماندهی ۱۱ خانوار جنگل نشین در مناطق کچل بن پایین-کردگوابر و چمبول رشت و آزادسازی بیش از ۱۵۰هکتار عرصه ملی و جنگلی از تخریب و حضور دام غیر قانونی.
اخذ قرار دادی با مبلغی حدود ۷۰۰میلیون تومان با شرکت شمشاد چوب لات لیل و بکار گیری اشتغال ۲۰ هزار نیروهای بومی برای حفاظت و صیانت از ۲۰ هکتار از اراضی جنگل های شهرستان لنگرود در حوزه اطاقور.
ارائه خدمات باغی و صدور قطع با موافقت روستایی به تعداد ۳۰۹ فقره و به میزان ۸ هزار و ۴۰۰متر مکعب با ایجاد اشتغال مستقیم و غیر مستقیم حدور ۱۰۰نفر-پاسخ به استعلامات زمین ارگانها و ادارات از سوی منابع طببعی برای ساخت و ساز تغییر کاربری و بوم گردی به تعداد ۶۰۰فقره -استعلام پیگیری و صدور برگه ترخیص بیش از ۴۰ هکتار از اراضی ملی در منطقه شصتن رود که به جهت نداشتن برگ تشخیص ملی برای ارائه خدمات دچار مشکل بودندکه ما سعی داریم در کوتاهترین زمان این مشکل را حل نماییم.
آزاد سازی و رفع تصرف اراضی ملی از متصرفین و متادیان به مساحت ۱۰ هکتار-کشف محمولات قاچاق
به حجم ۴۰ متر مکعب به ارزش ریالی حدود۲۲ میلیون تومان
رئیس منابع طبیعی لنگرود در پایان افزود:در اینجادست دست یاری به سمت همه دوستداران و همیاران منابع طبیعی بویژه مسوولین طبیعت دوست شهرستان را جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری در حفاظت از منابع طبیعی می‌شماریم.

با کانال همای خبر همراه باشید

درباره ی سجاد حراتی

همچنین ببینید

رئیس شورای شهر آستانه اشرفیه :انتقال من از بنیاد مسکن این شهرستان به شهرستان همجوار نه تنها خواسته من نیست بلکه خلاف قانون مدیریت خدمات کشوری است

اختصاصی همای گیلان، با نزدیک شدن به زمان انتخابات مجلس شورای اسلامی در خبرها آمده ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.