خانه / اخبار / همایش بزرگ طرح ملی همگام با کشاورز در شهرستان لاهیجان برگزار شد

همایش بزرگ طرح ملی همگام با کشاورز در شهرستان لاهیجان برگزار شد

Print Friendly, PDF & Email

اختصاصی همای گیلان، صبح پنجشنبه مورخه۲۳اسفند ماه ۹۷ همایش بزرگ طرح ملی همگام با کشاورز در دانشگاه سما لاهیحان با حضورفرمانده سپاه ناحیه لاهیجان سرهنگ سید جعفر حسینی ، سرهنگ ملک علی پور مسئول کانون بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی سپاه قدس گیلان،دکتر اخگری عضوهیئت علمی دانشگاه گیلان، دکتر نیکفر نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی.
دکتر بی دریغ ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان ،دکتر ضیاء ظریفی ریاست دانشکده سماء،، فتحی دخت فرمانده حوزه رودبنه . پورکارجو فرمانده حوزه بازکیاگوراب . دکتر کهنه از پژوهشکده چای کشور.،دهیاران وکشاوزان بخش مرکزی و رودبنه بر گزار شد.

درابتداسید جعفر حسینی فرمانده سپاه ناحیه لاهیجان ضمن خوش آمد گویی به مسئولین وکشاورزان حاضر در این همایش بیان داشت: یکی از مهمترین سیاست های سپاه ونظام در زمینه خودکفائی محصولات کشاورزی است، که این مهم باهمکاری سپاه وجهاد در زمینه تولید برنج در گیلان صورت گرفته. وامروز جای بسی خوشحالی است که این طرح در شهرستان لاهیجان برگزار می گردد،هر چند در ابتدای این طرح ما با مشکلاتی در سال گذشته، مواجه شدیم ،ولی سرانجام این کار با حرکتها دلسوزانه کانون بسیج مهندسین سپاه ومردم به خوبی حل گردید.
وی اذعان داشت: ان شالله استان ومجموعه شهرستان بسیج مهندسین کشاورزی امسال با سرعت زیادتری نسبت به گسترش آن جهت رسیدن به نتیجه مطلوب تری دست یابند.
سید جعفر حسینی در ادامه گفت: یکی از مهمترین خوبیهای این طرح این است که این طرح هم به کشاورزو هم به دولت نظام کمک می کند،چرا که بعد ادغام جهاد سازندگی با کشاورزی مردم ان طوری که قبلا از جهاد سازندگی انتظار داشتند نیات مردم براورده نکرد، چون دیگرجهادکشاورزی روحیات قبل را نداشت ولی با دستور مقام معظم رهبری، سپاه به کمک جهاد امد تا با همکاری بسیج مردم این طرح به خوبی اجرا شود.
فرمانده سپاه لاهیجان در ادامه بیان داشت :ما می دانیم که خیلی از روستاهای ما ازسپاه انتظار دارند تا این طرح در روستاهای شان اجرا شود ولی به علت محدودیتی که در امکانات داشتیم نتوانستم به همه روستاها خدمات رسانی کنیم اماتا جایی که امکان داشت به این عزیزان کمک نمودیم، چرا که مسئولین سپاه ومردم شهرستان لاهیجان اتمام ویژه‌ای در بحث و موضوع این طرح همگام با کشاورزی دارند.
وی درپایان گفت:ما به نیابتا از مردم شهرستان بخصوص از بسیج فرماندهان پایگاه، مردم شوراهای اسلامی استدعا داریم که نگاه بهتری وبیشتری به این طرح داشته باشند که ان شالله ما هم به تبعیت از فرمایشات مقام معظم رهبری که در بحث گام دوم انقلاب عنوان نموده اند به ان هدف راهبردهای که پیش بینی شده دست پیدا کنیم.

سخنران بعدی این همایش سرهنگ (دکترملک علی پور ریاست سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی سپاه قدس گیلان بودند.
وی با بیان اینکه ما در ابتدای انقلاب میزان تولید محصولات کشاورزی ما ۲۵ میلیون تن بوده که الان۱۲۳میلیون تن می باشد البته این قبل از ورود سپاه بود که نشان دهنداین است که دستگاه متولی اعم از جهادسازندگی وجهاد کشاورزی کارشان را خوب انجام داده اند .
دکتر ملک علی پور در ادامه گفت: ما در سال ۱۳۵۵ در زمینه محصولات آبزی پروری ۵۰۰هزار تن تولید داشتیم که امروز محصولات تولیدی ما در حوزه اپزی پروری ۲۰میلیون تن می باشد که معلوم می شودکشور دراین زمینه کار های مهم ودست اوردهای عظیمی داشته است در حوزه علم دانش تولید محصولات بذرو مباحث متعدد دیگر در این اوصاف سپاه به کمک جهاد امد تا ان تفکر انقلابی وجهادی را در جهاد احیاء کند.
دلیل دوم است که هرگاه کشور احساس جنگ و خطر بکند ونیازبه امنیت پیدا کند ان ستون محکم وایجاد امنیت سپاه است.
وی بیابان اینکه دررفتنه ۸۸ خسارت عظیمی به کشور وارد شد .مقام معظم رهبری در حادثه ۹دی فرمودند که فتنه ۸۸در مقایسه با فتنه اینده خیلی کوچک است فتنه های بزرگتری در پیش است، ودر همان سال عید نوروز حضرت اقا فرمودند که در اینده جنگ اقتصادی و خرمشهر ها در پیش است ودر سال ۸۹ هم سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی تهیه وابلاغ شد یعنی مقابله با جنگ اقتصادی دشمن با رعایت چارچوب های اقتصاد مقاومتی ولی عدم توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری توسط بعضی از مسئولین نظام امروز می بینیم که اولین خرمشهر سقوط کرد( خرمشهر ارز سکه)
وی بابیان اینکه خرمشهر اینده جنگ غذا است، همه بر آوردهای امنیتی به ما می گوید که سال ۱۴۰۰ سر اغاز جنگ غذا خواهد بود اگر بجنبیم پیروز هستیم نجنبیم به دچار شکست خواهیم شد،
وی در پایان تصریح نمود :مادر حال حاضر به ۲۷ درصد تولید برنج نیاز داریم تا بتوانیم با این محصول استراتژیک خودکفا شویم وبرای رسیدن به این نتیجه نیاز به کار جهادی و انقلابی است.

 

خبر نگار،عکاس: ولی شریعت ناصری

با کانال همای خبر همراه باشید

درباره ی سجاد حراتی

همچنین ببینید

حسنی بدون توجه به سپیدرود اینبار دلواپس تراکتور شد؛ همراهی با ترک‌زبانان برای استیضاح وزیر ورزش!

این روزها بار دیگر زمزمه استیضاح وزیر ورزش شنیده می‌شود و تفاوت آن با سایر ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.