خانه / اخبار / ستاد اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون در شهرستان سیاهکل تشکیل گردید

ستاد اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون در شهرستان سیاهکل تشکیل گردید

Print Friendly, PDF & Email

همای گیلان، فرماندار سیاهکل گفت : دانش آموزان و دانشجویان سفیران سلامت هستند و آموزش و اطلاع رسانی از طریق این سفیران سلامت به افزایش میزان تاثیرگذاری این طرح های ملی کمک خواهد نمود.
محمود صوفی جدی گرفتن طرح کنترل فشار خون را مورد تاکید قرار داد و گفت عدم رعایت در مصرف برخی از مواد غذایی در بعضی از خانواده ها در افزایش این بیماری تاثیر مستقیم دارد و باید در این راستا با فرهنگ سازی عمومی و مصرف صحیح مواد غذایی و تغییر شیوه زندگی در کاهش این گونه بیماری ها تلاش کرد .
ایشان اطلاع رسانی درست را اولویت بعدی این ستاد عنوان و متذکر شد : اطلاع رسانی از طریق امور مساجد ، رسانه ها و تریبون ها ، مدارس و دانشگاه ها و تبلیغات محیطی در اجرای این طرح ضرورت دارد و با توجه به نقش و ارتباط خوب مردم با پایگاه های بسیج لازم است از ظرفیت و همکاری این نیروی مردمی در راستای توسعه و اجرای این طرح ملی استفاده شود.
فرماندار سیاهکل استقرار تیم های ثابت و سیار و غربالگری پس از مشخص نمودن وظایف کمیته های این ستاد را ضرورت بعدی دانست و تاکید کرد : با توجه به شروع فصل گرما و آغاز اوقات فراغت همه باید در راستای تقویت امنیت سلامت جامعه تلاش کنند و پس از برنامه ریزی صحیح و آموزش و اطلاع رسانی می توان به گسترش سلامت جامعه کمک نمود.
قابل ذکر است ۳۲۰۰ بیمار فشار خون بالا در مراکز درمانی و خانه های بهداشت شهرستان تحت مراقبت هستند.
طرح ملی کنترل فشار خون بالا از ۲۷ اردیبهشت الی ۱۵ تیر ماه اجرا می شود.

با کانال همای خبر همراه باشید

درباره ی سجاد حراتی

همچنین ببینید

روند جذب مربیان پیش‌دبستانی در استان گیلان سرعت می‌گیرد

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان برطرف کردن کمبود نیروهای آموزشی با استفاده از توان مربیان ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.