برگزاری جلسه تخصصی فضای مجازی درحسینه سپاه لاهیجان

جلسه فضای مجازی با حضورفرماندهی سپاه ناحیه لاهیجان و مسئول فضای مجازی استان وشهرستان لاهیجان صبح روز پنجشنبه ۲۳ خرداد ماه۹۸ با حضور فعلان فضای مجازی در حسنیه سپاه ناحیه لاهیجان بر گزار گردید./
همای گیلان، سرهنگ سید جعفر حسینی فرماندهی سپاه ناحیه لاهیجان با اشاره به اهمیت فضای مجازی گفت:یکی از موضوعات مهم جامعه امروزی بحث با اهمیت فضای مجازیست،چرا که شرایط فضای مجازی به گونه ای است که قبل اینکه در فضای حقیقی اتفاق به افتد درفضای مجازی روخ می دهد، وشرایط زمینه فراهم می شود که بتواند در فضای حقیقی این اتفاق به افتد وهمواره پیروزی ازان کسانی است که بیشترین استفاده را از این فضای می برند.
وی در ادامه بیان داشت :ماهم با توجه به این اهمیت که العان در سط جامعه با ان روبر هستیم باید شرایطی را به وجود بیاوریم که بتوانیم فضای حقیقی را در دست بگیریم واین کار بدست نمی اید مگر با تلاش کوشش شما فعالان فضای مجازی.
سید جعفر حسینی در ادامه بیان داشت:همه تلاش ما این است که حساسیتهای که در سال ۹۸ پیرامون موضوعات اجتماعی با ان روبرو هستیم، باید بتوانیم شرایط رافراهم نمائیم تا فضای مجازی را در دست بگیریم .
وی بابیان اینکه بسیج امروز به عنوان یک شبکه بزرگ در سط جامعه ومجموعه شهرستان لاهیجان ان قدرت وتوانایی را دارد که خیلی از موضوعات مهم را اگر بخواهد در دست بکیرد.
سپس ستوده مسئول فضای مجازی استان به اهمیت فضای مجازی و اشاره نمود گفت: امروزه اهمیت فضای مجازی بر کسی پوشیده نیست چرا که عرصه فضای مجازی می توان تحولات برزگی در جامعه به وجود اورد.
وی بابیان اینکه یکی از مهم ترین کار فضای در عرصه حاظر تعریف روایت است و هر کسی امروزه در فضای مجازی روایت خود را زودتر از دیگران تعربف نماید بر فضای جامعه قالب شده است.
مسئول فضای مجازی استان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در باره فضای مجازی گفت: حضرت اقا در باره اهمیت فضای مجازی هم ان را نعمت دانستند هم نقمت ،خطرات ان را از بمپ شیمایئ هم خطر ناک تر توصیف نموند .
وی بابیان اینکه: فضای مجازی امروز یک سبک و زندگی جدید و متنوع است و ما خلاء بزرگی در زمینه فضای مجازی داریم که اگر کاری در این راستا انجام گیرد درست و با منطق باشد می‌تواند در جهت تقویت و حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی موثر باشد.
مسئول فضای مجازی ضمن تاکید به یاد گیری سواد رسانه ای بیان داشت امروزه هر کسی از دانش سواد رسانه ای بر خورد دار باشد می تواند از فضای ایجاد شده در شبکه های اجتمایئ استفاده لازم را ببرد.
مسئول فضای مجازی استان در مورد خطرات بازی های رایانه ای کودکان گفت:اولیا این کودکان باید بازی های را در اختیار کودکان خود قرار دهند که در خور سنین بچه های شان باشد در غیر این صورت
عوارض بسیار خطرناکی را از نظر روحی روانی می تواند برای کودکان شما به وجود اورد، ، یعنی همراهی با فرزندان ضرورتی است که باید از سوی والدین جدی گرفته شود واستفاده از بازی های مناسب کودکان دانش وسواد رسانه ای را می طلبد./
در پایان این مراسم به نفرات برتر فعالان فضای مجازی مجموعه شهرستان لاهیجان وبخش رودبنه تقدید تشکر بعمل امد./

با کانال همای خبر همراه باشید

About سجاد حراتی

Check Also

نشست خبری مرکز بهداشت شهرستان لاهیجان برگزار شد .

اختصاصی همای گیلان:طی این نشست دکتر رضایی خلیق ضمن تقدیر از خبرنگاران حاضر در جلسه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.