لاهوتی در مخالفت با طرح شفافیت آرا: غیبت نمایندگان یا آرای آنها فوریت مهم امروز کشور نیست/ باید مسائل اقتصادی و گرفتاری های مردم را دنبال کنیم

نماینده مردم لنگرود در مجلس گفت:ما باید به سراغ اموال نامشروع مسئولان و ریشه کن کردن فساد در جامعه برویم.

همای گیلان، مهرداد بائوج‌لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه) خانه ملت در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از آئین‌نامه داخلی مجلس (شفافیت آرا) به عنوان مخالف طرح مزبور عنوان کرد: بخش پررنگ این طرح درباره غیبت‌ها و بخش دوم مربوط به رای‌گیری‌هاست، غیبت نمایندگان یا آرای آنها فوریت مهم امروز کشور نیست، باید مسائل اقتصادی و گرفتاری های مردم را دنبال کنیم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس گفت:نمی‌دانم برخی دنبال چه هستند یک نماینده مجلس اگر ۱۵ دقیقه غیبت داشته باشد همان روز به صورت زنده و از طریق رادیو به استحضار مردم می‌رسد لذا نمی‌دانم عده‌ای از نماینگان به دنبال جه هستند.

لاهوتی ادامه داد: دوستانی که این طرح را مطرح کردند آئین‌نامه داخلی مجلس را مطالعه نکرده‌اند چراکه ماده ۸۶ آئین‌نامه داخلی می‌گوید اگر نماینده مجلس ۱۰۰ ساعت متوالی و یا ۲۵۰ ساعت غیر متوالی در اوقات رسمی مجلس بدون موجه غیبت داشته باشد به خودی خود مستعفی بوده و برکنار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ما باید مسائل اقتصادی و گرفتاری‌های مردم را حل کنیم چرا می‌خواهیم وقت مجلس را بگیریم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس گفت:‌ما باید همواره دنبال اموال نامشروع مسئولان و ریشه کن کردن فساد در جامعه برویم. ما باید مسائلی را بررسی کنیم که مردم را به گرسنگی می‌کشد.

لاهوتی گفت: نماینده اگر تخلفی کرده باشد حذف می‌شود و هر روز غیبت‌ها اعلام می‌شود که در این صورت قانون برای برکناری او تصمیم می‌گیرد. لذا اتهام بی‌خودی در جامعه با تصویب این طرح ایجاد می‌کنیم.

وی در خاتمه گفت:‌پایان مجلس است و باید برویم طرح‌ها و لوایحی که دارای اولویت هستند را بررسی کنیم تا مشکلات جامعه حل شود.

فارس

با کانال همای خبر همراه باشید

About سجاد حراتی

Check Also

نشست خبری مرکز بهداشت شهرستان لاهیجان برگزار شد .

اختصاصی همای گیلان:طی این نشست دکتر رضایی خلیق ضمن تقدیر از خبرنگاران حاضر در جلسه …

One comment

  1. اصلاحیه:
    ‌ماده ۸۸ – نماینده‌ای که بیش از یکصد ساعت متوالی یا دویست و پنجاه ساعت غیرمتوالی از اوقات رسمی جلسات مجلس و کمیسیون را بدون‌عذر موجه در یکسال غیبت نماید، مستعفی شناخته خواهد شد. همچنین نماینده‌ای که به‌علت ناتوانی جسمی و یا بیماری بیش از چهار ماه در یکسال‌غیبت موجه داشته باشد بنا به درخواست سی نفر از نمایندگان و تصویب دو سوم نمایندگان حاضر مبنی بر عجز وی از ایفای وظایف نمایندگی، سمت‌نمایندگی خود را از دست میدهد
    منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.