خانه / اسلایدشو / پژمان، معاون وزیر مسکن و شهرسازی: اعتبار پروژه های بازآفرینی شهر لنگرود بزودی تامین می شود

پژمان، معاون وزیر مسکن و شهرسازی: اعتبار پروژه های بازآفرینی شهر لنگرود بزودی تامین می شود

اختصاصی همای گیلان، شهرداری وشورای اسلامی لنگرود عصر دیروز، پنجشنبه چهارده شهریور ،معاون وزیر مسکن و شهرسازی و مدیر عامل شرکت باز آفرینی کشور از پروژه های بازآفرینی شهر لنگرود در محدوده پل خشتی ومسیر خیابان سید جمال الدین اسد آبادی بازدید کرد.

دکتر پژمان دراین بازید میدانی که مدیر کل مسکن و شهرسازی،مدیرکل سازمان گردشگری ومیراث فرهنگی استان گیلان،نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی،شهردار ورئیس شورای شهر لنگرود حضور داشتند از تخصیص اعتبارات لازم به پروژه های بازآفرینی شهر لنگرود درحاشیه پل خشتی و طرح دوم جمع آوری آبهای سطحی ولوله گذاری در مسیر جاده چمخاله در میدان امام حسن مجتبی درآینده نزدیک خبرداد و افزود: بهتر است شهرداری لنگرود برای آزادسازی حریم رودخانه و تملک مغازه های حاشیه رودخانه بزرگ لنگرود طرح توسعه گردشگری مناسبی داشته باشد و فضای موجود با توجه به اقلیم شهر بسترجذب گردشگر ایجاد نماید تا سبب رونق توسعه گردشگری نوین شهری شود.

مهندس سید مهدی رجایی ، شهردار لنگرود نیز افزود:شهرداری لنگرود درصدد است در مسیر خیابان‌های جمال الدین اسد آبادی و درحاشیه رودخانه بزرگ شهر، طرح توسعه پایدار گردشگری شهری ایجاد کند و مقدمات لازم نیز جهت اجرای این طرح صورت گرفته است.

وی افزود: مشاور طرح مذکور تعیین شده و مطالعات پروژه انجام شده و دراختیارش شهرداری است که با آزادسازی و تملک مغازه های مسیر و تخصیص اعتبار، طرح توسعه گردشگری شهری دراین نقطه از شهر تاریخی لنگرود اجرا خواهد شد.

شهردار لنگرود یکی دیگر از پروژه های بازآفرینی شهر لنگرود را بازسازی محوطه پل خشتی (یکی از زیباترین پلهای تاریخی وخشتی درسطح کشور که قدمت آن در دوران صفویه است)عنوان نمود و گفت:محوطه پل خشتی لنگرود که درگذشته بعنوان پارکینگ عمومی تعریف شده بود باهمکاری و مشارکت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و مسکن وراه شهرسازی باز آفرینی شد و تبدیل به فضای سبز و پارک گردید.

رجایی با بیان اینکه فاز اول این پروژه قبل از هفته دولت با حضور دکتر جمالی نژاد به بهره برداری رسید، یادآور شد:این پروژه در ۳فاز تعریف شده و متاسفانه شهرداری لنگرود تاکنون هیچ اعتباری جهت اجرای این پروژه دریافت نکرده است.

شهردار لنگرود خواستار تخصیص اعتبارات لازم جهت تکمیل کامل پروژه نوسازی و بازآفرینی محوطه پل خشتی شد.

مهندس مهرداد لاهوتی نیز با بیان اینکه شهر لنگرود به خاطر وجود رودخانه در وسط شهر به دوقسمت تبدیل شده واز قدیم الایام ضلع غربی آن در منطقه راه پشته تجاری و مرکز بازار لنگرود بوده که به جهت قدیمی وفرسوده بودن و واقع شدن در حریم رودخانه نیاز به بازسازی و بازآفرینی دارد .

نماینده مردم لنگرود خاطرنشان کرد:بمنظور انجام این کار باید مغازه های موجود تملک وتخریب شود که از ابتدای پل خشتی تا پل بتنی حدود ۷۰مغازه تملک و تخریب شده وحدود ۳۰مغازه با متراژ پایین باقی مانده است که شهرداری جهت تملک نیاز مند اعتباری بالغ بر ۱۰میلیارد تومان است.

وی درپایان سخنان خود خواستار تامین و تخصیص اعتبار برای فاز دوم پروژه هدایت آبهای سطحی درمسیر جاده چمحاله ،پرداخت مبلغ ۶۰۰میلیون تومان از معوقات پیمانکار پروژه لوله گذاری هدایت آبهای سطحی در خیابان امام خمینی و تامین اعتبار فازهای دوم وسوم پروژه بازسازی و بازآفرینی محوطه پل خشتی شد.


گزارش:زهرا رگان
عکس:مجید حسندخت

با کانال همای خبر همراه باشید

درباره‌ی سجاد حراتی

همچنین ببینید

بازدید میدانی معاون وزیر کشور و مدیران استانی از شرکت کیک و کلوچه سازی نادی شهرک صنعتی لاهیجان

  اختصاصی همای گیلان ، بازدید میدانی که ظهر چهارشنبه مورخ ۹۸/۱۰/۲۵ از شرکت نادی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.