خانه / اخبار / روند جذب مربیان پیش‌دبستانی در استان گیلان سرعت می‌گیرد

روند جذب مربیان پیش‌دبستانی در استان گیلان سرعت می‌گیرد

Print Friendly, PDF & Email

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان برطرف کردن کمبود نیروهای آموزشی با استفاده از توان مربیان پیش‌دبستانی را مورد تأکید قرار داد و گفت: برای سال تحصیلی جدید روند جذب مربیان پیش‌دبستانی در گیلان سرعت می‌گیرد

روند جذب مربیان پیش‌دبستانی در استان گیلان سرعت می‌گیرد

همای گیلان، نادر جهان‌آرای صبح امروز در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر که گیلان از حیث جذب و استخدام مربیان پیش‌دبستانی در سطح کشور در رتبه نخست قرار دارد اظهار داشت: برای سال تحصیلی جدید نیز تمام تلاش ما این است که کمبودهای خود را از میان مربیان پیش‌دبستانی جبران کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان اجرای سند تحول بنیادین را به‌عنوان یک سند بالادستی مهم مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: در تابستان امسال بازدیدهای مکرری از سطح مدارس دولتی، غیردولتی، هنرستان‌ها و مدارس شبانه‌روزی گیلان انجام و میزان آمادگی این فضاها برای شروع سال تحصیلی جدید ارزیابی شد.

جهان‌آرای وجود ۳۴ منطقه آموزش و پرورش به همراه ۵ هزار مدرسه و ۲۰ هزار کلاس درس در گیلان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: استان گیلان دارای ۴۰۰ هزار دانش‌آموز است که با احتساب وجود ۲۰ هزار کلاس درس، نسبت حضور دانش‌آموز در هر کلاس درس استان چیزی در حدود ۲۲ نفر برآورد می‌شود.

وی مشارکت اولیاء دانش‌آموزان و خیران گیلان برای برطرف کردن نیازها و کمبودهای موجود در حیطه آموزش و پرورش استان را خواستار شد و ابراز داشت: محور توسعه هر کشوری انسان است بنابراین باید با تجمیع امکانات و هزینه‌کرد منابع مالی لازم در جهت فراهم آوردن نیازهای آموزشی این سرمایه‌ها تلاش کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه تراکم جمعیتی در برخی مدارس استان نظیر شهر رشت گاهی اوقات بسیار بالا است افزود: طبق آمارهای این اداره‌کل در سطح شهرستان‌‌ها، سال گذشته ۱۲ مدرسه گیلان دارای یک دانش‌آموز بود و تمام این این مدارس نیز عمدتاً در مناطق روستایی و محروم استان وجود داشته‌اند.

جهان‌آرای افزایش پوشش تحصیلی ۱۰۰ درصدی در استان برای تمام کودکان و جلوگیری از بازمانده شدن آنان از تحصیل علم و دانش را هدف مهم اداره کل آموزش و پرورش گیلان خواند و گفت: در حال حاضر و طبق آمارهای اعلام شده تا این لحظه بالغ بر ۹۲٫۷ درصد از دانش‌آموزان فرآیند ثبت‌نام خود را انجام داده‌اند.

وی ضرورت افزایش امکانات کارگاهی در هنرستان‌ها و ارتقاء اقبال عمومی گرایش به سمت رشته‌های شاخه فنی‌وحرفه‌ای در گیلان را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: در مدارس استان گیلان بیش از ۵ هزار و ۳۰۰ دانش‌آموز در شاخه فنی‌وحرفه‌ای و ۶ هزار و ۱۰۰ دانش‌آموز نیز در رشته کار و دانش تحصیل می‌کنند./تسنیم

با کانال همای خبر همراه باشید

درباره ی سجاد حراتی

همچنین ببینید

استمداد شهروند رشتی از آتش نشانان

همای گیلان نقل از ۱۲۵رشت _ حادثه گیر کردن انگشتری در دست شهروند به ساعت ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.