درباره انتقاد حجت الاسلام اشجری در تغییر نام میدان مصلی به شهید سلیمانی؛ مگر خیابان و بلوار جدیدی هم در رشت احداث شده است؟

همای گیلان، روز گذشته حجت‌الاسلام والمسلمین اشجری  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با انتقاد از نامگذاری میدان مصلی رشت به میدان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: مردم شهر رشت سال‌هاست که این میدان را با نام میدان مصلی می‌شناسند و بهتر است شورای شهر و شهرداری رشت به‌منظور ماندگاری نام حاج قاسم سلیمانی یک میدان یا بلوار جدیدالاحداث را به نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نامگذاری کنند.

هرچند از سویی حرف آقای اشجری می تواند درست باشد ولی این که وی از کدام میدان یا بلوار جدید الاحداث صحبت می کند نامشخص است. در طی سالهای گذشته  هیچ خیابان، بلوار یا معبر جدید و مهمی به شهر رشت اضافه نشده است، فعلا نیز قرار نیست خیابان یا بلوار جدیدی تاسیس شود. با این سخن باید سالها منتظر بمانیم که خیابان جدیدی تاسیس شود تا شاید نام شهید سپهبد سلیمانی برای آن انتخاب شود. البته از نظر اهمیت نیز میدانی که قرار است به نام شهید سلیمانی نامگذاری شود در مرکز شهر قرار دارد و مشخص است که نمی توان هر خیابان یا بلواری را به نام این شهید بزرگوار نامگذاری کرد.

البته  آقای اشجری در اظهاراتی دیگر می گویند «مردم شهر رشت سال‌هاست که این میدان را با نام میدان مصلی می‌شناسند»  که باید اعلام داشت که چنین نیست و بسیاری از مردم هنوز آن را به نام میدان توشیبا می شناسند. پس تغییر خیابان به نام شهید سلیمانی بیشتر از هر چیز یک اقدام نمادین است که می تواند در توجه مسافرین و مردم مورد توجه قرار گیرد.

اگر بخواهیم خیابان یا بلوار دیگری نیز به نام سردار شهید سلیمانی در نظر گرفته شود کار بسیار مشکلی به نظر می رسد. زیرا اکثر خیابان ها به نام شهدا یا شخصیت های تاریخی گیلان نامگذاری شده است و برای مردم نیز جا افتاده اند. البته در نهایت تغییرنام خیابان ها با درخواست و تصویب شورای شهر صورت می گیرد و بهتر است به انخاب آن ها حتی اگر اشتباه باشد احترام گذاشته شود.

با کانال همای خبر همراه باشید

About سجاد حراتی

Check Also

🔹 رئیس شورای اسلامی شهر لاهیجان: به جای محدودیت دسترسی فضای مجازی برای فرزندان، استفاده درست را به آنها بیاموزیم

همای گیلان:جواد نجار تمیزکار در جلسه فرهنگ عمومی لاهیجان با اشاره به ضرورت بروزرسانی نظام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.