بینوایان عصر جدید/جلال میرزااقایی قاضی محله

اختصاصی همای گیلان، تابو ها ،خرافات ،انحرافات ،کینه ها و دشمنی ها ،ایده های انحرافی ،افکار های خرافی،….فقط و فقط در فقدان خرد و معرفت شکل می گیرند .
اشرافیت حاکمان اساطیری تاریخ و خرافات حاکمان اسلامی ،روح و روان جامعه ایرانی را دچار آسیب و بیماری کرده است ، که حتی بعد از قرن ها هنوز التیام نیافته و هم اینک به شکل و شمایل دیگری بروز کرده، که کمترین آسیب آن شقه شقه کردن ملات همبستگی جامعه می باشد.
عرب و عجم بازی که اینروز ها در قالب فرهنگ ایرانی راه انداختند چیزی نیست جز نوعی ناسیونالیسم ِ کور نژادی و شلختگی ی شوو ینیسم فرهنگی که نه در مفهوم واقعی فرهنگ می گنجد و نه در وطن پرستی حقیقی .
مذهبی های ما “یهود ستیزی” می کنند و ملی گرایان نیز “عرب ستیزی”.
اولی سفارش پیامبر بزرگ را در قرآن نادیده گرفته که گفت ،نزدیکترین به من ،تقوا ترین شماست .
ناسونالیست های ما مگر فراموش کردند که اجدادشان اجازه حرکت به زرتشتیان و یهودیان را در روز های بارانی نمی دادند!!
آیا با این اندیشه و تفکر می خواهید به دمو کراسی برسید ؟
نفرت شما از حکومت دینی چه ارتباطی با نژاد عرب دارد که اینگونه آماج حمله های نژاد پرستی قرار میگیرد ؟
اینکه جنایات و هجوم اعراب هزارو چهار صد سال پیش را حتی در سلول فرزندانتان کاشته اید و براشون نفرت و کینه و انتقام به ارث گذاشته اید مگر کمتر از جنایات آنهاست ؟
هندی ها هم بخاطر جنایات ِ هجوم نادر شاه و یونانی ها و پارت ها هم بخاطر لشکر کشی ایرانی ها ووووووو..ببینید چه میراثی داریم به ارث می گذاریم !؟
ای کاش کمی تاریخ می خواندیم تا بدانیم که افول و اروج تمدن ها در همه اقوام تاریخ ،بر اساس همین لشکر کشی ها شکل و نضج می گرفت و باز بدانید که امریکای امروز مدیون تلاش مهاجمان و مهاجرانش بود و باز این فرهنگ غنی اسلام و قرآن بود که از مفتی اعظم قونیه ،مولانای بزرگ ساخت و ساحت فرهنگ غنی نهفته در دین اسلام بود که حافظ و عطار و سهر وردی و …بوسعید ابی الخیر و…..تحول یافتند .
اینکه هر کس در پیشوند و پسوند نام ش یک کلمه عربی بهمراه داشته باشد و متهم به تخم و ترکه عرب یا مغول و سکندر باشد ،خصمانه ترین نوع قضاوت می باشد .به اطلاع این قوم می رسانم که اگر وقت کردند سری هم به شاهنامه بزنند و از عشق های نا فرجام و همبستری یک شبه و تولد کودکانِ پدر نادیده کمی اطلاع حاصل کنند و سپس به نیاکانشان ببالند!
مغول و اسکندر هم مهاجم بودند و با ما همان کردند که اعراب کرد ولی ما کینه اعراب را به دل داریم و به فرزندان خویش هم انتقال می دهیم و علت العلل آ ن هم نفرتی است که از حکومت مذهبی فعلی داریم .
فرانسه به اشغال آلمانیها در آمد و یا در تاریخ آن رویدادهای غیر انسانی و کشتار یکشنبه سیاه متعصبین مذهبی ،تاریخشانرا سیاه کرد ولی اینک با تجارب از تاریخ ،و هزینه هایی که پرداختند این کینه ها و دشمنی ها را در همان تاریخ دفن کردند و راه سعادت را پیشه نمودند .
ملتی که از تاریخ درس آگانه نگیرد ،مجبور به تکرار و هزینه های گزاف برای زیستن می باشد .امید وارم که نژاد ها و مرزها و اعتقادات دینی و مذهبی و دگر اندیشی و ….مانعی برای سعادت انسان ها نباشد و یا فرزندان صد نسل آینده به گناه پدرانشان موا خذه و متهم نشوند .
خودمانرا برتر از دیگران ندانیم و قبول که این احساس ِ غیر عقلانی ،وطن پرستی و خود باوری نیست بلکه خود خواهی است وبسی مذموم .

جلال میرزااقایی قاضی محله

با کانال همای خبر همراه باشید

About سجاد حراتی

Check Also

واقعیّت”غم انگیز” <اجاره نشینی>/علی رحیم پور دکتری اقتصاد

اختصاصی همای گیلان، ۴۰درصد”جمعیت”مناطق شهری ایران<مستاجر>ند• در”تهران”(۴۷درصد)،”قم” و”البرز”(۴۴درصد). 🔺”مسکن”؛دو”نقش”دارد: 🟣۱)<مسکن مصرفی>. برخی”خانه”یا”آپارتمانی”را، درتملّک دارند و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.