کم کاری مسئولین ستادمدیریت بحران استان گیلان ،بارش برف حداکثر ۸۰سانتی متری را به بحران تبدیل کرد/به قلم سعید علیپور

اختصاصی همای گیلان، برف که از شب دوشنبه ۲۱ بهمن ۹۸ بارش اصلی خود را آغاز کرد تا حدود ظهر سه شنبه ۲۲ بهمن متوقف شد و در سطح شهر رشت از ۴۰ تا ۸۰سانتیمتر بارید.

اگر تصمیمات و برنامه ریزی های درستی در ستاد مدیریت بحران استان صورت می گرفت ، از ساعت های اولیه بارش برف که از دوهفته پیش اعلام شده بود و جلساتی هم در ستاد استانداری ،فرمانداری و شهرداری و دستگاههای مرتبط برگزارشد ،می بایست ماشین های سبک برف روب در مسیرهای فرعی و ماشین های سنگین در مسیرهای اصلی شهری و راههای خارج از شهر مدام مشغول پاکسازی خیابان ها می بودند که متاسفانه در بامداد روز سه شنبه فقط چند ماشین شهرداری در سطح شهر مشغول برف روبی و بازگشایی راهها بودند که اصلا کافی نبود و در راهها مواصلاتی خارج از شهر هم همینطور!!
درحالیکه مدیریت بحران استان باید دستگاهها را با تمام توان خود و شرکت ها و کارخانجات خصوصی و پیمانکاران به میدان می آورد و بسیج می کرد اما نتیجه چیز دیگری بود .
مسئولیت جمع آوری تمامی منابع و برنامه ریزی و مدیریت آنها کیست؟؟؟مشخصا استاندار و مدیرکل بحران استان

متاسفانه با کم کاریهای انجام شده از همان ساعات اولیه شب دوشنبه ۲۱ بهمن ، برق بسیاری از شهرهای استان قطع شد که بنا به اعلام شرکت توزیع نیروی برق گیلان، برق ۲۴۶ هزار مشترک یا خانوار قطع شد که آمارهای ما بیشتر از اینها بود اما همین هم یعنی تقریبا نیمی از استان برق نداشتند وچون برق ندارند تقریبا ۷۵ درصد از خانوارها که از پکیج گرمایشی استفاده می کنند، وسیله گرمایشی و آب هم نداشتند و این یعنی ۲ شب را بدون برق ،آب و گرمایش! واقعا مسئولین ما مگر مرده اند که در ایام چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ، مردم با ۸۰ سانتی متر برف باید با چنین مشکلات اولیه روبه رو باشند؟؟

مسئولین برق دلیل این قطعی را بسته بودن راههای اصلی و فرعی عنوان می کنند اما آیا شما مسئولین برق ماهها پیش از این بحران نباید ترانس ها و مدارهای فرسوده خود را شناسایی ،تعمیر یا تجهیز و خریداری می کردید که چندین مدار و ترانس ۲۳۰ کلیووات و ۴۰۰ کیلو وات قطع شوند؟ پس کم کاری خود را گردن همدیگر نیاندازید.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی دیروز ظهربعداز ۲۴ساعت از بارش برف اعلام کرده که ۵۰ روستا برق و آب روستایی ندارد .
و امروز اعلام کردن که آب ۳ هزار و ۹۰۰ مشترک شهری دراستان وصل شده است !
آیا شما نمی توانستید تجهیزات خود را از قبل بررسی و پیشتر رفع نقص کنید؟

شهردار رشت امروز چهارشنبه ۲۳بهمن ساعت ۹ صبح بعداز ۴۸ساعت اعلام می کند محورهای اصلی شهر رشت بازگشایی شده و در تلاش برای بازگشایی مسیرهای فرعی هستیم.
شهرداری که چند روز قبل از آغاز بارش ها مانور برف راه انداخته بود و شب قبل از بارش ها از آمادگی کامل هزار و ۵۰۰نیرو و ۸۰ ماشین سبک و سنگین برف رو در سطح شهر خبر داده بود، اگر همان شب دوشنبه تا صبح از تمامی نیروها درشهر استفاده می کرد امروز شاهد این نبودیم که بعداز ۴۸ ساعت تازه امروز راههای اصلی کامل بازشود و هنوز راههای فرعی بسته مانده باشد.

با کانال همای خبر همراه باشید

About سجاد حراتی

Check Also

واقعیّت”غم انگیز” <اجاره نشینی>/علی رحیم پور دکتری اقتصاد

اختصاصی همای گیلان، ۴۰درصد”جمعیت”مناطق شهری ایران<مستاجر>ند• در”تهران”(۴۷درصد)،”قم” و”البرز”(۴۴درصد). 🔺”مسکن”؛دو”نقش”دارد: 🟣۱)<مسکن مصرفی>. برخی”خانه”یا”آپارتمانی”را، درتملّک دارند و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.