مهم‌ترین چالش‌های اجتماعی جامعه ایران چیست؟چقدر نمایندگان مجلس برای برطرف شدن این مشکلات گام مثبت برداشتند؟/سیدرضا میرحسینی

اختصاصی همای گیلان، ۱-معیشت مردم
۲-بحران تامین آب
۳-بیکاری جوانان
۴-ناامیدی درباره آینده
۵-بی‌تفاوتی اجتماعی
۶-بحران آلودگی هوا
۷-حقوق شهروندی
۸-مشکل پسماند و زباله
۹-فساد و رانت خواری
۱۰-اعتیاد جوانان
۱۱-مشکلات مسکن و قیمت های نجومی
۱۲-طلاق
۱۳-ورزش و جوانان
۱۴-ناکارآمدی مدیریت بازیافت
۱۵-چالش‌های توسعه گردشگری
۱۶-مسائل و مشکلات ازدواج
۱۷-حرکت به سمت پیری جمعیت
۱۸-مسائل دانش‌آموزان
۱۹-تغییر الگوی خانواده و جوانان
۲۰-ضرورت نوسازی شهری
۲۱-تورم

🔴در سالهای اخیر به وضوح چنین مشکلاتی در جامعه احساس شده و متاسفانه هر روز نیز بیشتر میشود.وضعیت معیشتی مردم در شرایط خوبی نیست،سو مدیریت باعث شده تا کمبود اب در جامعه احساس شود،بیکاری در جوانان هر روز بیشتر میشود،بیشتر مردم خصوصاً جوانان به اینده امیدوار نیستند،مردم نسبت به هم و مشکلات هم بی تفاوت شده اند،بحران الودگی هوا هر روز بیشتر میشود،در بسیاری از موارد مردم از حقوق شهروندی برخوردار نیستند،مشکلات پسماند و زباله حدود ۳۰ سال است در حال برسی میباشد اما کارهای اساسی صورت نگرفته است،فساد و رانت در جامعه اسلامی باید ریشه کن شود،متاسفانه شاهد افزایش اعتیاد در جوانان هستیم،در سالهای گذشته بنیان خانواده ها ضعیف شده و هر روز طلاق افزایش میابد،ورزش کردن در جوانان حتی در باشگاه های دولتی بخاطر واگذاری اماکن دولتی به بخش خصوصی و رقابت شدید بسیار گران و پرهزینه شده است، مدیریت در بخش بازیافت بسیار ضعیف میباشد و الودگی همچنان محیط زیست را تهدید میکند،با توسعه گردشگری میتوانیم در بخش اشتغال گام های مثبتی برداریم،بیشتر جوانان بخاطر هزینه های بالای زندگی جرات ازدواج و تشکیل خانوده را ندارند،جمعیت جامعه ایرانی به سمت پیری میرود، در بخش مدارس و دانش اموزان پایه ، باید گام های موثر و بزرگتری برداشته شود،الگوها در خانواده ها خصوصاً جوانان تغییر یافته،در بخش ساخت و ساز و مدیریت شهری نسبت به بسیاری از کشورها عقبیم و فاصله زیادی بین ما و دنیا وجود دارد،تورم در یک سال گذشته چند برابر شده و توان مردم برای برنامه های روزمره زندگی کاهش یافته.حال این سوال وجود دارد نمایندگان دوره های قبل چقدر برای برطرف شدن چنین مشکلاتی اقدام نمودند؟انها چه نمره ای به خود میدهند؟طبق تحقیقات نه تنها این مشکلات کم‌ نشده بلکه هر روز نیز افزایش پیدا کرد.
♦️در دنیایی زندگی میکنیم که تمام رسانه های دنیا تلاش می کنند به ما الگو معرفی کنند در حالی که زیباترین و ناب ترین الگو ها همین شهدای ما هستند.باید ببینیم شهدا چه ارمانهایی را دنبال میکردنند؟
♦️به گفته رهبر فرزانه انقلاب حضرت ایت الله خامنه ای، انتخابات موضوع آبروی نظام و امنیت کشور مطرح است و انتخابات آتی می‌تواند “در حل مشکلات داخلی و بین‌‎المللی” تأثیرگذار باشد.

کسانی باید پا به عرصه انتخابات بگذارند که از هر نظر شایسته باشند و با تمام توان برای حل مشکلات جامعه تلاش کنند. امیدواریم مردم شریف شهرستان لاهیجان ، سیاهکل، رودبنه و دیلمان با انتخابی درست و هدفمند به، بسیاری از مشکلات جامعه پایان دهند و شخصی پیروز انتخابات شود که دلسوز نظام ، مردم و ادامه دهنده خون پاک شهدا باشد.
✍️سیدرضا میرحسینی
شهرستان لاهیجان بهمن ۱۳۹۸.۱۱.۲۶

About سجاد حراتی

Check Also

واقعیّت”غم انگیز” <اجاره نشینی>/علی رحیم پور دکتری اقتصاد

اختصاصی همای گیلان، ۴۰درصد”جمعیت”مناطق شهری ایران<مستاجر>ند• در”تهران”(۴۷درصد)،”قم” و”البرز”(۴۴درصد). 🔺”مسکن”؛دو”نقش”دارد: 🟣۱)<مسکن مصرفی>. برخی”خانه”یا”آپارتمانی”را، درتملّک دارند و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.