استاندار گیلان: نقاط حساس شهر رشت برای مهار ویروس کرونا هر شب ضدعفونی می‌شود

استاندار گیلان گفت: نقاط حساس شهر رشت برای مهار ویروس کرونا با مشارکت سپاه قدس گیلان و آتش نشانی هر شب ضدعفونی می‌شود.

همای گیلان، ارسلان زارع، استاندار گیلان، با قدردانی از نیرو‌های سپاه و آتش نشانی گفت: تا از بین رفتن ویروس کرونا پاکسازی و ضدعفونی کردن شهر در دستور کار است و ساعت ۲۲  هر شب انجام می‌ شود.

او افزود: همزمان با رشت تمامی شهرستان‌های گیلان هم با همکاری شهرداری‌ها عمل ضدعفونی و پاکسازی حتما در روستا‌های پر جمعیت نیز انجام می‌شود.

استاندار گیلان، انجام این کار در اماکن عمومی خصوصا جا‌هایی که مردم در تماس مستقیم هستند، گفت: یک دستورالعمل بین المللی و از پروتکل‌های سازمان بهداشت جهانی است.

زارع افزود: این مهم تا رفع نگرانی از وجود ویروس در اماکن عمومی خصوصا نیمکت ها، صندلی‌ها و مکان‌هایی که مردم با آنجا در تماس مستقیم هستند، استمرار دارد.

او با بیان اینکه به سبب شیوع ویروس کرونا تمام شهرستان‌ها برای ما دارای اهمیت و اولویت هستند، گفت: عملیات ضدعفونی کردن اماکن عمومی براساس برنامه ریزی، در همه شهر‌ها انجام می‌شود.

استاندار گیلان با اشاره به تلاش مسئولان ملی و استانی برای جلوگیری از شیوع این ویروس، تصریح کرد: به دنبال ایجاد شرایطی برای کاهش میزان آسیب پذیری مردم هستیم.

سرهنگ علی محمودی، معاون هماهنگ کننده لشکر عملیاتی ۱۶ قدس سپاه گیلان گفت: تیم پدافند جنگ نوین لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان برای آغاز پاکسازی و ضدعفونی امکان عمومی به همراه تجهیزات “ش. م. ر” درحال خدمات رسانی هستند.

او افزود: علاوه بر ضدعفونی و پاکسازی مناطق مختلف و حساس شهر، ۱۵۰ نیروی لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان برای کمک رسانی به بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان رازی رشت حاضر شدند و به دکتر‌ها و پرستاران یاری می‌رسانند.

معاون هماهنگ کننده لشکر عملیاتی ۱۶ قدس سپاه گیلان تصریح کرد: خدمت رسانی به مردم در شرایط ویژه از وظایف سپاه پاسداران است و آموزش‌های لازم از طریق کارشناسان کشوری نیز به نیرو‌های حاضر در این طرح داده شده و همه آن‌ها با رعایت کامل نکات بهداشتی و قرنطینه به بیماران بستری شده در بیمارستان رازی و نیز همراهان آن‌ها خدمت رسانی می‌کنند.

سرهنگ محمودی افزود: بر اساس تقسیم بندی‌های انجام شده پاکسازی و ضد عفونی کردن اماکن عمومی و معابر شهرستان‌های غرب گیلان اعم از شفت، صومعه سرا، فومن، آستارا، تالش، رضوانشهر و همچنین بر اساس همین تصمیم گیری‌ها این اقدام در شهرستان‌های شرقی را تیپ زمینی میرزا کوچک سپاه قدس گیلان در شهرستان‌های سیاهکل، رودسر، و املش، لاهیجان انجام خواهد شد.

او، ابراز امیدواری کرد که با کمک و مساعدت همه نهاد‌ها و ارگان‌ها به زودی این بیماری در استان گیلان و در سطح کشور ریشه کن شود که در این راستا سپاه قدس گیلان همه گونه همکاری را انجام خواهد داد.

اسماعیل حاجی پور، رئیس شورای شهر رشت گفت: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده ستاد مبارزه با ویروس کرونا، پاکسازی و ضد عفونی بخشی از شهر بر عهده شهرداری است.

او با بیان اینکه ما تمام تجهیزات خود را برای ریشه کن کردن ویروس کرونا بکار گرفته ایم، افزود: ما با تمام وجود در خدمت همشهری هایمان هستیم و خواستاریم که کمال همکاری را با همکاران ما داشته باشند.

بابک رمضانی، رئیس سازمان آتش نشانی رشت گفت: به همت آتش‌نشانان و با همکاری صمیمانه سپاه گیلان جهت پیشگیری از شیوع بیماری نو ظهور کرونا ویروس، هر شب تمامی مکان‌های عمومی که در دستور کار این سازمان قرار گرفته اعم از نیمکت‌های عمومی؛ ایستگاه‌های اتوبوس، عابر بانک‌ها به وسیله دستگاه Aft با محتویات یک لیتر مواد شوینده_یک لیتر الکل و ۱۰ تا ۱۵ لیتر آب سرد که بر اساس دستورالعمل مرکز بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی گیلان بوده، پاکسازی می‌شوند.

او با اعلام اینکه این ضد عفونی و پاکسازی هیچ خطری برای سلامتی شهروندان ندارد از مردم خواست هنگام ضدعفونی و پاکسازی از تردد در شهر خودداری کنند و خود را در معرض چرخش این ویروس منحوس قرار ندهند.

رمضانی تصریح کرد: ضد عفونی هر شب از ساعت ۲۲ انجام می‌شود و بر اساس دستورالعمل اعلام شده هر کدام از بخش‌های شهرداری مسئولیت پاکسازی و ضد عفونی بخش‌های مختلف از مکان‌های عمومی را بر عهده دارند.

با کانال همای خبر همراه باشید

About سجاد حراتی

Check Also

کشف ۱۵تن چوب قاچاق در لاهیجان

همای گیلان، فرمانده انتطامی لاهیجان از کشف ۱۵ چوب جنگلی قاچاق در این شهرستان خبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.