رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان در پیامی به مناسبت روز جهانی تئاتر گفت: از ویژگی های هنر تئاتر بهروری از ارتباط گروهی است

همای گیلان،نگار نادری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان فرا رسیدن ۲۷ مارس روز جهانی تئاتر را تبریک گفت و افزود: انستیتوی جهانی تئاتر یک موسسه غیر دولتی فعال در زمینه تئاتر است . این انستیتو(ITI) به صورت مشورتی اداره شده و هدف آن اشاعه و توسعه تئاتر به عنوان یک زبان جهانی برای انتقال مفاهیم مشترک انسانی و ترویج صلح بین المللی است .در سال ۱۹۶۲ این انستیتو ۲۷ مارس را روز جهانی تئاتر نامگذاری کرد،در همین راستا روز ۷ فروردین در ایران روز ملی هنرهای نمایشی نامگذاری شد .
نادری افزود: یکی از ویژگی های هنر تئاتر بهروری از ارتباط گروهی است . تئاتر هنر جمع است . مجموعه ای از افراد هنرمند و علاقمند در کنار یکدیگر تئاتر را شکل می دهند . کار تیمی ریسک پذیری ، جسارت ، انگیزه و خلاقیت را افزایش میدهد .هنرمندان بخصوص اهالی تئاتر نسبت به فرهنگ و هنر احساس وفاداری می کنند، این احساس تعلق باعث میشود هنرمند تئاتر سدهای ذهنی پیرامون خود را بشکند . کار گروهی هنرمند تئاتر را انعطاف پذیر میکند . چه بسیار شنیده میشود که به هنرمندان تئاتر بیش از سایرین توجه می شود . مقصر دانستن دیگران آسان است . معمولا ناشی از ضعف آدمی ست که دنبال مقصر می گردد . اگر هنرمندانی موفق اند و در عرصه های فرهنگی و هنری جایگاه ویژه دارند دلیل آن عادت به کار گروهی ، مهارت کار با یکدیگر ، در کنار هم بودن،بالا بردن دانش ، پشتکار و آفرینش هنری است . آنها تربیت می شوند تا کارهای بزرگ انجام دهند .
این مسئول که خود نیز از هنرمندان عرصه تئاتر در حوزه بازیگری ، کارگردانی و نویسندگی است اضافه کرد: یک تئاتری منتظر ایجاد شرایط برای انجام کار نیست یک تئاتری خودش شرایط را برای هنرنمایی آماده می کند . روز جهانی تئاتر بهانه ای شد تا در این روزهای کورنایی که تئاتر در صحنه تعطیل اما در فکر و اندیشه جریان دارد را به همه آنان که هنر تئاتر را انتخاب کرده اند تبریک بگویم .
“اگر باران نیستی نازنین ، درخت باش”

با کانال همای خبر همراه باشید

About سجاد حراتی

Check Also

🔹 رئیس شورای اسلامی شهر لاهیجان: به جای محدودیت دسترسی فضای مجازی برای فرزندان، استفاده درست را به آنها بیاموزیم

همای گیلان:جواد نجار تمیزکار در جلسه فرهنگ عمومی لاهیجان با اشاره به ضرورت بروزرسانی نظام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.